Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Fura ha magyarként ha angolul...

Fura ha magyarként ha angolul beszélek, használok flap t-ket, glottalizálást? És ha kihagyok egyes hangzókat. Mennyire gyakori így beszélnie egy magyarnak?

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Alapvetően a flap az amerikai angolra, a glottalizálás meg a brit angolra jellemző, de persze bizonyos esetekben az amerikaiak is glottalizálnak és a britek is flapesíthetnek.

De attól is függ, mit értesz glottalizáció alatt. Ha csak a glottal t-t, akkor ne keverd, mert az épp olyan hangkörnyezetben jelenik meg a briteknél, ahol az amerikaiaknál a flap (pl. water). Ha viszont a /p, t, k/ zárhangok glottalizálását érted alatta (tehát a zárhanggal együtt glottalizálnak, nem helyette), az tipikus brit vonás, így inkább kerüld a flapet, pl. lip [li?p].


Szóval ha nem kevered random a két nyelvváltozat kiejtési jellemzőit, akkor nem fura, sőt, dicséretes az igyekezeted. Ha viszont kevered, az inkább visszatetsző, mert olyan benyomást kelt, mintha fel akarnál vágni a tudásoddal, de csak a tájékozatlanságodról adsz számot...

De ez persze azt is jelenti, hogy az összes többi "fura" hangot is helyesen kell ejtened (pl. TH, W, R; bad/bed, low/law megkülönböztetése, stb.), mert ha az alapvető hangokat nem jól ejted, ugyanakkor flapelsz meg glottalizálsz, az megintcsak igen furán veszi ki magát.

2020. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A glottalizálást mint a "button" szóban.
2020. dec. 11. 19:17
 3/10 A kérdező kommentje:

Meg ejtem a dupla v-t, a th-t, az æ hangot. A bus és a boss között is teszek különbséget, az előbbit úgy ejtem mint egy hosszú scwha-t, az utóbbit pedig nagyra nyitott ajakkerekítéssel. Kiejtem néha a stop t-t.És megpróbálok helyesen hangsúlyozni.

Elsajátítottam azt hogy függ a mondat jelentése a hangsúlyozástól.

pl.: He IS my friend.

Meg a diftongust is kiejtem a know szóban. Egyedül csak a hosszù a hangom és i hangom egy kicsit magyaros. Az i-t is ilyen schwasan ejtem. A schwa is megtanultam kiejteni.

2020. dec. 11. 19:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Standard amerikai kiejtést tanulok.
2020. dec. 11. 19:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg bunched r-t ejtek, úgy hogy a nyelvem a szájüregem közepén van és hátrahúzva. A t-t és a p-t is próbálom aspirálni egy szó elején. És r előtt a d-t dzs-nek ejtem és a t-t cs-nek.
2020. dec. 11. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémádat. Ezek szerint a magyar átlagnál sokkal jobb kiejtéssel beszélsz angolul. Miért lenne ez fura? Inkább követendő példa vagy. Csak így tovább! :)
2020. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszj, csak sok magyar nem ilyen kiejtéssel beszél és úgy érzem fura. De itt is vannak kivételek és olyanok akinek jobb a kiejtése az enyémnél.
2020. dec. 12. 15:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így beszélek. Ha sokat hallgatsz angolt, akkor ezek akaratlanul is rádragadnak. Szerintem nincs ezzel semmi baj, bátran beszélj így.
2020. dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rám is ragadt és külön is gyakoroltam, csak néha túlhangsúlyozok és az nem mindig jó. De az amerikai lektorom év elején azt mondta hogy 90%-os szerinte a kiejtésem.
2020. dec. 14. 13:15
 10/10 A kérdező kommentje:
Egy angolul tudó tanárom pedig azt mondta hogy 80%-os. Egyszer pedig mentem egy kiejtés versenyre és 2 rajtam kívül felovasták a szövegeiket egy osztálynak és azt mondták hogy az enyém volt a legjobb. Nem fényezésből, csak már páran mondták nekem.
2020. dec. 14. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!