Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet, hogy pont a...

Hogy lehet, hogy pont a világuralomra törő britek/amerikaiak nyelve a legkönnyebb világnyelv? Vagy csak azért nevezik a legkönnyebbnek, mert a legtöbben beszélik?

Figyelt kérdés
Ugye sokan azt állítják, hogy a legkönnyebb idegennyelv az angol. Ami azért is furcsa egybeesés, mert pont a világhódító angolszász népek nyelve. Ez véletlen egybeesés vagy csak az akaratuk erőltetése miatt nevezik a legkönnyebbnek, mivel mindenkinek ezt kell tanulni? Mondjuk én 15 angol tanulás után se tudtam B1 szintnél feljebb lépni pedig azóta már van egy OKJ-m és diplomám is IT területen, de a rohadt nyelvtudás hiánya miatt sehol nem tudtam elhelyezkedni.

2020. dec. 12. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a magyarokra értik,hogy legkönnyebb, az olaszoknak pl a francia könnyebb,mint az angol,mert abban van hasonlóság. Nekünk azért könnyű, mert nem ragoz úgy,mint pl a német.

Persze biztosan van más ország is,ahol ezt a legkönnyebb tanulni.


A világuralomhoz talán úgy csatlakozik ez,hogy nagy területeket foglaltak el a történelem során, így elterjedt a nyelv, megtanulták az ott élők, kevertek hozzá persze más nép nyelvéből is, lingua franca-t létrehozva. Aztán bekerült az üzlet világába, stb és szépen szinte mindenhová bekúszott.

Kérdésed ,hogy, meg tudja e tartani a helyét, sokan vitatják,hogy a kínai lesz az új világnyelv, ez azonban nagyrészt azon múlik,hogy a kínaiak nem nyitnak annyira a világ felé,hogy ez lehetséges legyen.


Sokáig vitatható dolog ez.


Sajnálom,hogy így jártál. Nem próbáltál másik nyelvet? A diplomát megkaptad tavasszal?

Ha igen, talán érdemes lenne másik nyelvet kirpóbálni,hátha jobban illik hozzád. Ha diploma miatt szeretnél, eszperantó vagy hasonló akkreditált de könnyű nyelvet lehetne próbálni.

2020. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Diploma már megvan, nehezen pár éve összeszenvedtem egy rigó utcai meg egy Dexam-os B2-t külön-külön. A németet próbáltam Duolingo-n de már az elején görcsbe rándult a gyomrom úgyhogy az angol maradt napirenden. De nem tudom érdemes lenne vele még szenvedni. Eszperantó? :D Ne viccelj! Szerinted eszperantóval, hogy fogok IT területen elhelyezkedni. Nekem az angol lenne nagyon fontos, de 1,5 évtizede nem jutok B1-nél magasabb szintre.
2020. dec. 12. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Azért ezt ajánlanám olvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..

Bár erős a gyanúm, hogy az a kérdező is te vagy, mert ilyen butaság ritkán jut valakinek az eszébe.

2020. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3: Ezt nem én írtam ki. Szerintem gyönyörű az angol nyelv. Ismeretlen szavakat is 10-ből 8-szor helyesen ejtem ki (angol-szerű raccsolásom van), de sajnos túl buta vagyok az idegennyelvekhez.
2020. dec. 12. 23:14
 5/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Az eszperantó csak alibi nyelvvizsga miatt írtam, nem az IT területre. Nekem is van IT OKJ végzettségem, tudom.

Milyen módszereket próbáltál? PONS könyvek és kártyák? Szerintem nagyon jók. Esetleg kereshetsz IT területen dolgozó vagy tanuló levelező partnert, ha ismétlődő szavak, mondatok, kifejezések vannak, egy idő után nem kell rákeresni, mert megragad. :)

Vannak helyek (pl Telekom Debrecen), ahol elküldenek külön tanfolyamra,de már dolgozhatsz.

2020. dec. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek konnyu az angol. Szerintem a magyaroknak altalanossagban minden nyelv nehez mert megkulonboztetnek a beszedben himnemet es nonemet pl he, she, nalunk meg csak ő.

Az igeidok is nehezek mert pl a multidobol is van tobb es nem mindegy melyiket hasznalod. Aztan a kiejtes is nehezebb, az iras is mas mert nem fonetikus, sokszor az amerikaiaknak is meggyulik a baja az irassal. A szokincs is mas, keves hasonlo szo van.

En beszelem a nyelvet mert Amerikaban elek de igy is azt mondom hogy egy magyarnak nem konnyu az angol. A spanyolnak konnyebb az angol mert sok a kozos szo es ok is megkulonboztetnek himnemet meg nonemet, Él, Ella.



Nemetet is tanultam egy kis ideig, annak a kiejtese egyszerubbnek tunik nekem, annak ellenere hogy vannak nagyon hosszu szavak a nemetben.

Spanyol kiejtes is egyszerubb mint az angol es a spanyol is vilagnyelv, csak nem az IT meg a business nyelve.

2020. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az angol sokat egyszerűsödött.
2020. dec. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért, mert világuralomra tört, így sokan tanulták meg alapszinten, lebutítva. Így alapszinten le lett butítva.
2020. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!