Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A megveszlek kilóra kifejezés...

A megveszlek kilóra kifejezés mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Már többször is hallottam de nem tudom eldönteni mi a tényleges jelentése

2020. dec. 21. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ezt akkor mondjak ha valaki gazdagabbnak tartja magat a masiktol. Ezert is mondja azt hogy megveszlek kilora, mivel neki annyi penze van hogy ot megvegye kilora. De szerintem nem nehez rajonni ennek a jelentesere.
2020. dec. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Konkrétan 2 másodpercig tartott megkeresni. Amúgy meg nem az, amit az első írt.

2020. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Erdekes, en meg sohasem lattam volna olyat hogy valaki csak igy siman hasznalta volna ezt a kifejezest. Ekkora hulyeseget 😀 most ez olyan mintha azt mondanam te hogy nezel ki csunya vagy,megveszlek kilora. Ennek semmi ertelme

Ezt nem ilyen modon szoktak hasznalni. Nem minden ugy van ahogy az interneten megvan irva.

2020. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megveszlek kilóra kb. annyit jelent, hogy te egy semmi vagy számomra, nem vagy ellenfél, simán elintézlek.
2020. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Én azt hittem, hogy ez jót jelent. Hogy teljesen le lett nyűgőzve a másik ezért többet akar majd még. És mindegy ki mondja. Azt is jelentheti, hogy olyat fogsz csinálni, amitől a többieknek leesik az álla...(és beléd fektetnek pl. bizalmat).
2020. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

#5: Igazad van, ilyen jelentése is van. Én úgy mondanám, elkápráztat másokat, vagy a tehetségével, rátermettségével, beszélőkéjével, gátlástalanságával, vagy a pénzével, és ezáltal előnyhöz jut. Pl.:

A vállalkozó megvette kilóra a képviselőket, nem csoda, hogy ő nyerte el a megbízást.

Ödönke megvette kilóra a barátnője szüleit – már akár holnap hozzáadnák a lányukat. Sőt, tán még a lakásukat is ráiratnák arra a "szent" emberre.

2020. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#4-nel a pont. Mar 40 eve is az volt a jelentese.
2020. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!