Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet éri meg előbb...

Melyik nyelvet éri meg előbb elkezdeni? ( Japán vagy Kínai)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok és szeretném megtanulni a Kínai és a Japán nyelvet, csak nem tudom melyikkel kéne kezdenem(mivel fiatal vagyok és könnyebben tanulom a nyelveket) Sok animét nézek és hallgatok Kínai poppot. Szóval sokszor hallom. Kétnyelvűen nőttem fel (billinguál) .Tudna valaki tanácsot adni?

2020. dec. 26. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Kínai, az a nehezebb és az a leghasznosabb. Viszont az ahhoz megtanult írást tudod később használni a japán tanulásban.
2020. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hozzátéve, magamnak kéne tanítanom, mivel nincs lehetőségem egy tanfolyamra (pénzügyileg és azért is mert egy kis városban élek és nehezen jutok el nagy városba)
2020. dec. 26. 23:06
 3/10 anonim válasza:
63%

Szia.

Mind a két nyelvet tanulom egyetemen. A kínai sokkal könnyebb az egyszerűsített írásjegyek miatt ( némelyiket átvették a japánok, de nem mindet), egy írásjegynek egy olvasata van (a japán nyelvben ez lehet 16 olvasat is) emellett a kínai nyelvtana nekem hasonló az angolhoz, míg a japánnál van, hogy nem is tudunk órán normális magyarsággal lefordítani 1-1 mondatot, sokszor "fordítva" kell gondolkodni ( a végéről kell fordítani a mondatokat):)

2020. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
68%
Én a japánt választanám.
2020. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
A kínai a világ legnehezebb nyelve. Én először a japánt ajánlanám, könnyebben tanulható, a szórend és a nyelvtan hasonló a magyarhoz. Plusz a hiraganát és katakanát könnebb megjegyezni, mint a kanjikat.
2020. dec. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
64%

Kedves 5!

A kínai tanítást nem az írásjegyekkel kezdik (ami egyébként kínaiul hanzi, nem kanji), hanem a pinyinekkel, ami latin betűs átírás, amely jelöli a hangokat is. Továbbá a japán abszolút nem hasonlít a magyarra, sőt, függ a beszéd stílusa attól, hogy kivel beszélsz. A főnököddel pl keigoban, az az tiszteleti nyelven. és akkor még van a sonkeigo teneigo short form :))) Ez a kinaiban nincs. Illetve ahogyan korábban írtam, nem minden egyszerűsített írásjegyet vettek át a japánok, és míg a kinaiban egy olvasat és egy jelentés van, a japánban ez rengeteg.

2020. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt, amelyik neked tetszik. Ezek olyan nehéz nyelvek, amiket nem sokan tudnak csak azért megtanulni, mert megéri. Amúgy nyilván a kínai a hasznosabb, mvel sokkal többen beszélik a világban. De ennek ellenére én is japánul tanuok, egyszerűen, mert az tetszik.


5-ös válaszoló: igen a hiraganát és a katakanát könynebb megtanulni, mint a kanjit, csakhogy ha túljutsz egy kezdő nyelvkönyv első 1-2 fejezetén, akkor már a kanji is kelleni fog. Csak hiraganával a 6 éveseknek szóló tartalmak íródnak, ha nem kifejezetten ezeknek az olvasása a cél, akkor bizony azt a jelentéktelen 2200 kanjit, és ezeknek a szinte végtelen konbinációját is meg kell tanulnod.

Azt meg nem értem, hogy miért van ez ennyire a magyar köztudatban, hogy olyan a nyelvtan, mint a magyaré. Ezt már sokszor olvastam. Nem nem olyan. Sok olyan ragozást, amit mi hozzáragasztunk a szavakhoz, ők úgy oldanak meg, mitn pl. angol: rövid "particles"-nek nevezett szavacskákkal. Sok olyan ragozást ragasztanak a szavakhoz, amit mi külön szavakkkal oldunk meg. Csak mert a japán és a magyar nyelv is glutanatív, az még nem jelenti azt, hogy a nyelvtan túlzottan hasonlítana.

2020. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
37%
A kínai Magyarországon hasznosabb. Egyébként könnyebb nyelv is, a kiejtést leszámítva.
2020. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
A kínai minden szempontból hasznosabb. Ha választani kell, hogy melyiket tanuld előbb és mindkettő egyformán érdekel, akkor a kínai. Én tanultam japánt, viszonylag hamar abbahagytam, jelenleg nem nagyon foglalkozom vele. Nemrég elkezdtem tanulni kínait, így most már van egy kis rálátásom erre az egészre. Szerintem, ha mind a kettő érdekel, akkor a kínaival kezd. Ha megtanulod a kínai kiejtését rendesen és rááll a füled, hogy tudod követni a szöveget, akkor az bármely nyelvnél hatalmas segítség lesz. Ahhoz képest a japán már könnyű. Nekem még az angol szövegértésemet is javította, hogy elkezdtem kínaiul tanulni. Én csak azt sajnálom, hogy nem korábban tettem. Ha elkezdesz foglalkozni a hanzi-kkel a kínai írásjelekkel, akkor szerintem az japánban már nagy segítség lesz a kanjik kapcsán. Az egész már nem lesz idegen neked. Történelmileg is jobban fogod látni a képet, mivel ugye az egész kínából jön. A kanjik kínai kiejtése is jobban meg fog szerintem ragadni, mert logikusabb lesz. Teljesen érthető, hogy pl. a kínai xin-ből 心 hogyan lesz a japánban "a valami olyasmi kiejtésű" shin, szóval lesz mihez kötni a dolgot, nem csak egy random teljesen más szó, a japán kokoro-hoz (szívhez) képest. Magyarországon pedig egyértelműen sokkal többre mész a kínival, mint a japánnal. Én is szeretem az animéket és világéletemben érdekelt Kína is. Engem mindig visszariasztott, hogy a kínait a világ legnehezebb nyelvének tartották stb. De, most igazából sajnálom, hogy nem kezdtem már el réges-rég kínait tanulni, ha lehet még a japán előtt.
2021. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kenlord ***** válasza:
0%
Ha sok animét nézel, akkor a japánt. Ha nem, akkor a kínait
2021. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!