Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, ha én megyek...

Miért van az, ha én megyek külföldre, akkor elvárják, hogy az ottani nyelven beszéljek, ha Magyarországra jön valaki, akkor meg szintén azon a nyelven kell megszólalni, amilyenen a turista beszél? Miért nem tanul meg pár kifejezést a külföldi is?

Figyelt kérdés
Állandóan nekünk kell meghunyászkodni. Tanuljunk angolul, németül, spanyolul, franciául, svédül, ha meg ide jön valaki, akkor meg le van szarva a magyar nyelv. Én azt is bevezetném, hogy aki itt akar letelepedni, annak minimum feltétele legyen a magyar nyelvvizsga.

2021. jan. 2. 15:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Hat, egy angolt azert hasznos tudni, azt mindenhol megertik. De ne vard mar el, hogy azert mert valaki idejon nyaralni majd megtanul egy olyan nyelvet, amit sehol mashol soha tobbet nem fog tudni hasznalni.😅
2021. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Én képes vagyok megtanulni pár kifejezést olaszul csak azért, mert oda megyek nyaralni. Soha többet nem használnom sehol.
2021. jan. 2. 15:48
 3/37 A kérdező kommentje:
Intelligencia. Ezt úgy hívják.
2021. jan. 2. 15:48
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Semmi koze ennek az intelligenciahoz. Ha angolul jol beszelsz, felesleges minden alkalommal nyelvet tanulni csak azert mert utazol valahova. Persze nem azt mondom, hogy tilos, de egyaltalan nem letszukseglet.

2019-ben 5 orszagban jartam, biztos 5x nyelvet tanulok majd. Az angol megertik. Sot Pozsonyban a mekiben magyarul rendeltem.

2021. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam, hogy semmi koze az intelligenciahoz!😀
2021. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos az itt folyamatosan tartózkodó külföldiek sem tanulják meg az alap udvariassági formulákat sem, ugyan akkor eddig bárhova mentem egy pár szó ismeretét a helyi nyelven is elvárták. Ez nem volt akkora katasztrófa, mert angolul mindenhol boldogultam. A kedvencem az volt, amikor Romániában én magyarul beszéltem, a partnerem angolul válaszolt, és ezt jó pár percig nem vettük észre. Onnantól én is angolt használtam.


Ha mindannyian elvárnánk, hogy a külföldiek legalább köszönni tudjanak, akkor nem ez lenne a helyzet.

2021. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy ebbe a kis országba mindenki belerúg. Persze, hogy nem tanul meg még pár kifejezést sem magyarul, mikor nem is érdekli. Szarik bele. Idejön, dőzsöl a pénzén, aztán megy hazafelé. De az, hogy minimális tiszteletet megadja, az már nem dívik. Különösen igaz ez a németre, aki konkrétan azt hiszi magáról, hogy ő az Isten.
2021. jan. 2. 16:19
 8/37 anonim ***** válasza:
88%

"Miért van az, ha én megyek külföldre, akkor elvárják, hogy az ottani nyelven beszéljek" -te még sose voltál külföldön, igaz?


"A gond az, hogy ebbe a kis országba mindenki belerúg." Más tüneteid is vannak?

2021. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Nem kell fellengzősködni. Tudom, hogy igazam van. Egyszerűen igazam van.
2021. jan. 2. 16:54
 10/37 anonim ***** válasza:
97%

1. vagyok

A kerdezo csak trollkodik, a 4. valaszomra is azt irta takarodjak innen (csak amint latom idokozben toroltek.)

2021. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!