Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit nézzek/hallgassak németül?

Mit nézzek/hallgassak németül?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fél éve kezdtem el komolyabban a némettel foglalkozni, de egyre inkább nem tudom mit nézzek vagy hallgassak. Szoktam rádiót, néha ilyen könnyebb sorozatokat nézni. A Netflixet ajánlották már, de az szerintem nem egy kezdőnek való, mivel amit mondanak németül nem egyezik meg a német felirattal.


Szóval valamit tudnátok ajánlni? Esetleg valami praktikákat is hogy hogyan tanuljak gyorsan. Köszii



2021. jan. 7. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

RTL,SAT1.

Ha van digitális kábeltv-d,akkor valamelyiken még a feliratot is be tudod kapcsolni.

Nem baj ha elsőre nem érted vagy nem tudod követni a szöveget/beszédet nagyon jól rááll majd a füled is a beszéd dinamikára és kifejezésekre is egy idő után.

2021. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Netflixet én se ajánlanám a gyors beszéd miatt.Szerintem német híradót/gyerekmeséket nézni/hallgatni a legjobb. Érthetően, lassabban beszélnek és még kép is van ami segít megérteni miről van szó.Tvt felirattal nem ajánlom mert sokszor a felirat máshogy van megfogalmazva mint amit mondanak.
2021. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Tv csatorna híradó,showműsor,tv filmek felirata pontosan megegyezik a beszéddel.
2021. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Valamilyen game play-t. Pl. Tomb Raider, Life Is Strange.

Biztos van németül is.

2021. jan. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Rammstein-t. :)
2021. jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem zenékből is fejlődött a német tudásom. Csak sok szám van, amiben sok a rövidítés. pl.

Hab' = habe

Általában az E/1.-ben az igék végére sokszor egy ' ot tesznek, minthogy kiírják az E betűt, és ezt így, rövid alakban is mondják. De ez a kiejtés dolog mindenre igaz, ahol ' van. Azt rövid alakban ejtik, és a nem kiírt betűt ki se mondják

Még példák

'ne = eine

geh'n = gehen.


Hirtelen ennyi jutott eszembe :D

Még amire figyelni kell, hogy ha nem echte német zenét hallgatsz, van egy tipikus akcentus. Pl. a "Ch"-t erős "S"-nek mondják.

2021. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Youtube német csatornák német felirattal.
2021. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
RTL.
2021. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2021. jan. 8. 11:45
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
9.:Szívesen! :)
2021. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!