Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit nézzek/hallgassak németül?

Mit nézzek/hallgassak németül?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fél éve kezdtem el komolyabban a némettel foglalkozni, de egyre inkább nem tudom mit nézzek vagy hallgassak. Szoktam rádiót, néha ilyen könnyebb sorozatokat nézni. A Netflixet ajánlották már, de az szerintem nem egy kezdőnek való, mivel amit mondanak németül nem egyezik meg a német felirattal.


Szóval valamit tudnátok ajánlni? Esetleg valami praktikákat is hogy hogyan tanuljak gyorsan. Köszii



2021. jan. 7. 22:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia, én az Easy Germant nézem youtubon. A Harry Pottert pedig németül olvasom és hallgatom, és összevetem a magyar fordítással. Ez azért is jó, mert ismerős a történet. Először azt csináltam hogy meghallgattam mind a 3 részét. Most pedig olvasok, és azokat a kifejezéseket amiket nem tudok elmentem az ankiba, majd átnézem ezeket a nap folyamán, hogy később felismerjem őket(nem feltétlen tanulom meg őket)

Ezután meghallgatom akár esti meseként elalvás előtt. A spotifyon pedig vannak az easy germannak podcastjai is mindenféle témában. Továbbá tervezem hogy megnézem az Emil és a detektíveket, és a repülő osztályt.( És el is olvasom)

2021. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Még a Momot is hallgattam, és közben olvastam magyarul. [link] Itt is az lenne a hatékonyabb ha néhány kifejezést kiemelnék miközben olvasom, majd meghallgatnám újra.
2021. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
2021. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Steve Kaufmann: a sikeres nyelvtanulás 7 titka

[link]

2021. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Amire én rákattantam még azok a versek: van mikor megtalálom őket a youtubon is. Ez pl sztem nagyon szép: [link]
2021. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%
Hitler beszédeit, egy zseni volt a pali.
2021. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bár tudom hogy ez nem biztos a legjobb módszer, hogy mindig utánanézz a szavaknak. Én magam is ma fedeztem fel, de lingq.com

Nagyon hasznos kis dolog,van rajta egy csomó nyelv, a magyart beállíthatod szótárnak a némethez, vagy akár az angolt is, és egy csomó dolgot hallgathatsz, olvashatsz, miközben nem kell folyton keresgélned a szavakat, hanem rámész is kiírja. Fura hogy csak most találtam rá. Ja és ugye ingyenes, fizetni csak akkor kell ha vmi extra cuccot szeretnél. Hogy mik vannak!

2021. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!