Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Amikor angolul mesélem a...

Amikor angolul mesélem a HR-esnek a korábbi tanulmányaimat, akkor present perfectet kell használni?

Figyelt kérdés
Pl.: I have completed my university studies in 2017. I have taken part in a vocational training before my university studies.

2021. jan. 13. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ajjaj! Lesznek bajok az angollal. Ezek tipikus past simple mondatok.
2021. jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor állásinterjús "mesélgetés" során milyen igeidőt szokás használni? Past Simple vagy Present Perfect és mikor melyiket?
2021. jan. 13. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. jan. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak azt mondod, mi történt vagy mit tettél a múltban, de időpont megjelölése nélkül, akkor használhatsz Present Perfectet, feltéve, hogy az, amit állítasz, azóta sem változott meg vagy szűnt meg, ill. ha még azóta is fennáll. Pl.

I have always worked the night shift. - Mindig is éjszakai műszakban dolgoztam.

I have worked at several multinational companies. - Már több multinál is dolgoztam.


De ha elhelyezed időben, hogy ez mikor történt, akkor már Past Simple:

When I lived in the city, I always worked the night shift. - Amikor a városban laktam, mindig éjszakai műszakban dolgoztam.

I (had) always worked the night shift before I got promoted. - Mindig éjszakai műszakban dolgoztam az előléptetésem előtt.

After I graduated from the univerity, I worked at several multinational companies. - Miután végeztem az egyetemen, több multinál is dolgoztam.

2021. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: Értem, szóval az időmegjelölés a különbség.
2021. jan. 14. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!