Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » अवलोकितेश्वर - Avalokiteśvara....

अवलोकितेश्वर - Avalokiteśvara. Hogyan kell helyesen kiejteni? S-sel vagy sz-szel?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 06:29
1 2
 1/15 Mansour ***** válasza:
100%
S-sel
2021. febr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Magyar írásmódban nem kell az s-re mellékjel, úgy ejtjük, ahogy írjuk (hosszú ó-val).
2021. febr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket! Avalókitesvarának mondtam eddig, de hallottam egy dháranit és abban mintha sz-szel mondaná az ember.


Meghallgatjátok?

[link]


Már sokszor meghallgattam és sz-nek hallom.

2021. febr. 21. 11:38
 4/15 Mansour ***** válasza:
100%

A szanszkritban kétféle s hang van, és egyik sem felel meg pontosan a magyar s-nek. A vonalas s palatális ejtésű, a lengyelben van egyébként hasonló hang és ott is ś-sel jelölik.

A videóban valóban sz-nek hallatszik, bár ez sem pontosan a magyar sz. Nem tudom biztosan, de szerintem vannak ilyen helyi és/vagy egyéni különbségek a szanszkrit ejtésében, mint ahogy pl. a latint is máshogy ejtik Európa más-más területein.

2021. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a magyarázatot!


Másik videót is láttam-hallgattam, egy hölgy kántálja és egészen máshogy ejt ki több szót is.


Mindjárt megkeresem azt a videót és megadom a linket.

2021. febr. 22. 10:07
 6/15 A kérdező kommentje:

[link]


Pl. pracale vagy pracsale?

Ezt is tudod?


Vagy mindegy, hagyjam ezt a dolgot és csak kántáljam?

2021. febr. 22. 10:10
 7/15 Mansour ***** válasza:
100%

A szabályos ejtés cs lenne, de az sem a magyar cs, hanem inkább a lengyel vagy szerb-horvát ć-hez hasonló. A szerzetesnő nepáli, nem tudom, lehet, hogy ott így ejtik, c-nek.

Szerintem nincs ennek nagy jelentősége, ha magyar cs-vel ejted, az is jó, de nagyon pontosan akarod, akkor úgy ejtsd, mint ennek a lengyel szónak a végén a ć-t: [link]

2021. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hogy-hogy ennyire ismered a nyelveket?
2021. febr. 22. 14:26
 9/15 Mansour ***** válasza:
100%
Van egy erős nyelvészeti érdeklődésem. Nem mondanám, hogy nagyon jól ismerem a szóban forgó nyelveket, viszont tudom, hogy minek hol kell utánanézni... :)
2021. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem! :) Köszönöm a segítséget! :)
2021. febr. 22. 14:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!