Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják hogy a magyar...

Miért mondják hogy a magyar nyelv a legszebb?

Figyelt kérdés
Egy csomó zene pl angolul van, és sokkal jobbak szerintem mint a magyarok. De ez csak egy példa, a német cincogás az inkább nevetséges meg lehetne még példákat
2010. aug. 19. 14:50
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
ja és a francia meg nevetségese nrossz
2010. aug. 19. 14:51
 2/50 anonim ***** válasza:
61%
Mert rengeteg szavunk van. Nem a zene tesz széppé. A magyar nyelv szinte tanulhatatlan. Látod mennyi ember van, aki a saját anyanyelvén képtelen helyesen írni. Nekünk nagyon választékos a nyelvünk, egyszóval gazdag nyelv, ennyi a magyarázata. Ja és gyönyörű, tényleg nincs párja :)
2010. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a kecvenceim orosz és a latin a magyaron kivűl,a németet viszont utálom,csak sajnos múszáj beszélnem mert több rokonom is német.
2010. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
azt hallottam hogy nagyon kavargathatjuk a szavunkat, szinte bárhogy értelmes, de ugyanakkor ha belegondolunk mégse.
2010. aug. 19. 14:53
 5/50 anonim ***** válasza:
61%

"ja és a francia meg nevetségese nrossz"


Azért, mert nincs agyad ahhoz, hogy megtanuld, még nem kell elszólni.

2010. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
25%
Ezt a magyarok mondják, mert nekik a legszebb. Nem is hallják "kívülről". A külföldiek inkább a törökhöz hasonlítják, de ismerek olyat is, aki a bolgárral keveri. Sok török eredetű szavunk is van. Tehát annyira nem lehet csodálatos.
2010. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim válasza:
88%
Szerintem is leginkább azért mondják ezt, mert tényleg sok szavunk van és szinesen, sokféle szóval tudunk elmondani mindent! Amúgy szerintem sok szép nyelv van a világon, a magyar sem egy nagy durranás, de a német nyelvel kapcsolatban egyet értek a kérdezővel!
2010. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, én semmi szépet nem látok benne. Sőt külföldön általában ki is röhögnek ha magyarul beszélek, mert milyen "mekegős nevetséges nyelv" ez.
2010. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
25%

És ezt ki mondja?Inkább a magyar nőkkel kevered,mert ők a legszebbek a világon!!

Amúgy az olasz sokkal szebb,dallamossabb nyelv mint a magyar...

2010. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
65%

Hangzását tekintve nem tartom a legszebb nyelvnek, de nagyon szeretem, mivel hihetetlenül árnyalt.

A spanyol nyelv hangzását sokkal jobban szeretem, engem jobban megnyugtat, mint a magyar.

2010. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!