Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez az idézet magyarul?

Mit jelent ez az idézet magyarul?

Figyelt kérdés
"I used to always dream that I lost my key. It'd be a relief to not have any more dreams where I'm the only one without a ticket." Szóról szóra le tudom fordítani, de mi ennek a valódi jelentése? Ez egy sport animéből származik, ahol egy játékos aki azért játszik külföldön, hogy bizonyítson a régi csapatának, ezáltal elérve, hogy hazamehessen. Ha veszít akkor vége a karrierjének. Ez egy beszélgetés az edzőjével a veresége után.

2021. márc. 30. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig azt álmodtam hogy elhagytam a kulcsaimat. Megkönnyebbülès lenne ha nem lenne több álmom amiben én vagyok az egyetlen jegy nélkül
2021. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fordítást, de szóról szóra én is le tudom fordítani. Ami engem érdekelne, az igazából az idézet jelentése. Azt hittem, hogy van ennek valami magyar megfelelője, mivel így nem nagyon látom az értelmét.
2021. márc. 30. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a ticket a fő kérdés, de ehhez talán ismerni kellene a teljes sztorit. Nem tudok róla, hogy a "without a ticket"-nek valami átvitt értelme lenne. Csak tippelek, hogy az egyetlen, aki nem oda való, kilóg a többiek közül. (Mint egy vonaton lenni jegy nélkül.)


Neten csak ennyit találtam:


"The question about Kong is especially important for the time being. When winning means everything, you also get a reality where kids are taken away from their families in order to train themselves to become the best. I mean, we’ve all heard stories about Chinese gymnasts. I doubt it’s all that different for other sports. According to Kong, he’s been away from his mother since he was eight. That’s a long time to be isolated from one’s own family. Sure, for people like him, winning is important, but is it everything? Is it worth losing your own family? Perhaps losing is what it takes for Kong to realize what he’s been missing: “I used to always dream about losing my keys… It’ll be a relief not to have any more dreams where I’m the only one without a ticket.”"

[link]

2021. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is próbáltam keresni a neten, de nem találtam semmi hasznosat, így hálás vagyok a linkért is.
2021. márc. 30. 22:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Talan losing the keys - nem tudni hazamenni

Without a ticket - nincs jegye, (nem jogosult) hazaterni.


To have a ticket - Valami nagyon vagyott dolog


Ticket of leave - certificate of freedom - szabad lenni


Ha a sztorit olvassuk, hazavagyik, szabad akar lenni, de ennek van egy feltetele, nyernie kell, de megeri e, ha messze van a csaladjatol, otthonatol?

2021. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!