Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az élő mai magyar nyelvben,...

Az élő mai magyar nyelvben, amit Te és a környezeted beszéltek, kikre, milyen kontextusban szokás használni a "srác" kifejezést?

Figyelt kérdés
Kort, nemet is írhattok.

2021. ápr. 1. 22:50
A kérdező szavazást indított:
srác: 0-18 éves fiúk
srác: 0-18 éves fiúk, és huszonéves férfiak
srác: 0-18 éves fiúk, húszas és harmincas férfiak
srác: 0-18 éves fiúk, húszas, harmincas férfiak, és bármilyen korú férfi, aki a beszélőnél fiatalabb, vagy egykorú vele
21 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Én a 30-as éveim közepén járok (nő vagyok), pl a munkahelyemen a nálam 8-10 évvel idősebb kollégákat is srácokként emlegetjük, pedig ők erősen negyvenesek már. :)
2021. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egy tisztelt "nyelvész" hölgy nekem rontott, amiért 35 évesen srácként mertem utalni magamra férfi helyett...

Én tudom, hogy nem hibáztam ezzel, csak szeretném a szíves figyelmébe ajánlani az eredményt...

2021. ápr. 1. 23:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Valaki noname beléd köt a srác kifejezés miatt és erre felteszel egy újabb kérdést emiatt? Nem mindegy mit gondol ő a szóhasználatról?

Nem a nem létező pocakkal lesz a baj.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerde..

2021. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De hát miért ne? :) Valóban kíváncsi vagyok én is az eredményre, még ha amúgy biztos is vagyok a dolgomban. :)

És neki is tanulságos lehet.


Nincs bennem semmi rossz szándék ezzel. :)

2021. ápr. 1. 23:04
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ó, én is kaptam itt már azért, mert azt mertem mondani magamra, hogy lány vagyok :)) Holott ez eredeti értelmében még stimmel is, hiszen hagyományosan a hajadonokat (=a - még - házasság előtt álló nőneműeket) nevezték lánynak.

Első voltam.

2021. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Akár már be is csajozhatsz, annyi nő állt mögéd. (●'◡'●)
2021. ápr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:D köszi :D
2021. ápr. 1. 23:10
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Én a hatos válaszoló voltam az, aki beszólt a másik kérdésnél. Nem gondoltam, hogy ennyire meg foglak bántani és ennyire érzékeny vagy. Ezért elnézést kérek. A srácos dolgot még tartom, abban nem változott a véleményem. Szerintem 35 éves az férfi. Ennek ellenére nem kellett volna beléd kötnöm, mert van elég gondod önértékelésileg, csúnya dolog volt, belátom. BOCSÁNATOT KÉREK.

F

2021. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nincs szükség rá, egyáltalán nem bántott meg, és érzékeny sem vagyok. Egyszerűen az élő nyelvet beszélő embereket segítségül hívva szerettem volna bizonyítékkal alátámasztani a saját igazamat egy vitában, mint ahogy látom, közben Ön is ugyanezt tette, szótárakat idézve.


Én is elnézést kérek, az életkora tükrében teljesen másképpen értékelem a megnyilvánulásait, mint mikor velem egyidősnek gondoltam, sajnálom, ha megbántottam közben.

2021. ápr. 2. 00:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos az értelmiségi családom eléggé rám nyomta bélyegét. Az életkoromat nem közöltem, gondolom ezt fricskának szántad. Nagyon kevesen kérnek bocsánatot ezen az oldalon, és az életben is. Ezt szerintem értékelni kell. Amíg lehet. Minden jót és remélem megtalálod a nőt/hölgyet/lányt akit keresel.
2021. ápr. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!