Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szeretnék elkezdeni önállóan...

Szeretnék elkezdeni önállóan franciául tanulni, csak nem tudom miként kezdhetnék neki. Érdemes lenne könyvet venni?Ha igen milyent? Esetleg megosztanátok valami tippeket a könnyebb, gyorsabb tanulás érdekében?Vagy hogy miként kezdhetnék neki?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 19:32
 1/2 anonim válasza:

Le nouvel Allons-y 1

Allons-y plus 1


Ezt a két könyvet ajánlom, mindkettő kezdőknek van. Emellett hallgass sok francia zenét, nézz filmeket franciául, nem baj ha nem érted még, csak a kiejtést meg kell szoknod. A nyelvtanulós alkalmazásokat SEMMIKÉPP sem ajánlom, nagyon rossz sorrendben tanítanak, de ha nagyon azokhoz ragaszkodsz, akkor legalább a Duolingo-t ne, az a legrosszabb. Kezdd a kiejtési szabályokkal majd jöhetnek az első szavak, kifejezések, majd névelők, igeragozás, prepozíciók stb... de a fentebb említett két könyv nagyon részletesen és logikusan tanít, én is ezekből tanultam! Remélem tudtam segíteni, de ha van bármi egyéb kérdésed, nyugodtan írj privátban! Bonne chance! :)

2021. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a Linguaphone francia hanganyagával próbálkozom, amit még valamikor 1950-ban adtak ki. Ugyanez angolból bejött nekem. Retrónak tűnhet, de ezekben még volt szókincs, nem csak a túrizmusra voltak kihegyezve.
2021. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!