Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar nyelv egy külföldi...

A magyar nyelv egy külföldi számára mennyire lehet szexi hangzású?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 14:27
1 2
 1/16 Tepfal ***** válasza:
80%
Kinek mi a szexi :D Nekem az a tapasztalatom, hogy nem tartják annak, mekegősnek írták le nekem többen.
2021. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
0%
Érdekes 1956 előtt nem volt mekegős a magyar nyelv. Utána lett ilyen.
2021. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Tepfal ***** válasza:
0%
#2: Ez valami utalás akar lenni?
2021. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
12%
Ez nem utalás, ez tény. Hallgass meg régebbi filmeket. Nem tudom, hogy miért züllött le a magyar nyelv erre a mekegős szintre?
2021. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
párom szerint nem, inkább érdekes
2021. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tepfal ***** válasza:
88%
Elég sok régebbi filmet és egyéb hanganyagot hallgattam, mivel mindig is érdekelt a történelem. Szerintem ez a mekegős érzet inkább az "e" hang gyakori használata miatt lehet. Az a prózai, pátoszos beszédmód, ami a performatív beszédet korábban jellemezte nem magyar sajátosság volt (pl. hallgass meg egy korabeli francia, német vagy angol beszédet), ahogy a megszűnése sem. Arról nem is beszélve, hogy az átlagember nem beszélt az 50-es évek előtt sem úgy, mint egy filmszínész vagy rádióbemondó. Nekik ezt a fajta beszédtechnikát külön tanították. Abban egyetértek, hogy a hangzáson ez változtat (sokkal lassabb, sokszor vontatottabb beszédmód), de azért - véleményem szerint - annyit nem, hogy teljesen eltérő véleményt alkosson valaki.
2021. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

#5,

Mikor egy kulfoldi valamire azt mondja, hogy erdekes, siman annyit jelent, hogy nem ertekeli.

2021. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
#7 ne add a szavakat a szájába
2021. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%

Tapasztalatbol mondom, semmi szoadas a szajaba nincs.

42 ev alatt meg egy kulfoldi nem mondta, hogy a magyar nyelv szexi. Nem ertekelik.

2021. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
#9 ...oké? nem tudom mit kéne értékelni rajta amúgy, baromi bonyolult, használhatatlan az országon kívül, alig tanítják valahol. az, hogy valaki szerint nem szexi, nem jelenti feltétlenül azt hogy nem lehet szép se.
2021. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!