Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szeretnék elkezdeni angolul...

Szeretnék elkezdeni angolul könyvet olvasni? (Folytatás lennt )

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy alap angol tudással érdemes egyáltalán elkezdeni? Ha igen, akkor elkerülhető valahogy, hogy minden ötödik sornál a szótárban kelljen keresegélnem? Úgy érzem, hogy ez teljesen kizökkentene. Tudom, hogy 1-2 perc alatt megtalálom a szót, de akkor is. ... Régen 5-ös voltam angolból, de ezer éve nem használtam a nyelvet. Felnőttem, dolgozok, gyereket nevelek, szóval nem volt lehetőségem használni sajnos.

Ebook olvasó segítene? Jelenleg nincs, de ha tudtok olcsót ajánlani, akkor össze spórolom rá a pénzt.

Előre is köszönöm a segítséget.



2021. máj. 2. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, érdemes elkezdeni, egyre könnyebben fog menni. Vannak direkt nyelvtanulóknak szóló, egyszerűsített nyelvezetű regények, menj be egy idegen nyelvi könyvesboltba és kérj ilyeneket. Több szint van, beleolvasol párba, és látni fogod melyik a te szinted.

Pár oldal után azt is tudni fogod, melyik ismeretlen szót kell kiszótáraznod, melyiknek tudod kikövetkeztetni a jelentesét, és melyik nem olyan fontos a teljes szöveg megértéséhez, szóval nem kell folyton szótárazni.

2021. máj. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ha nagyon alap a tudásod és még nem vagy B2 szinten akkor az nehezít a dolgon, de ha egy egyszerűbb nyelvezetű könyvet választasz nem feltétlen kell majd minden ötödik sornál megállnod. Én ezt anno úgy kezdtem el, hogy a kedvenc könyvemet, amit olvastam már magyarul is, azt vettem meg angolul, így ha meg is akadtam, a szövegkörnyezetből és az emlékeimből össze tudtam rakni, hogy az a szó/tőmondat mit jelenthet.

Tudom, nem kérdezted, de hátha lehet ez is opció, pl. ha a sorozatokat szereted, akkor érdemes úgy nézni őket, hogy a szinkron angol, de alatta a felirat magyar. Néhány évadot követően pedig elhagyod a feliratot, addigra a szereplők akcentusait is megszokod, így nem olyan nehéz, mint filmeknél, ahol mire megszoknád, vége is a filmnek, ez kezdetben nekem nagyon zavaró volt.

Az ebook olvasós kérdésben sajnos nem tudok segíteni.

Sok sikert a tanuláshoz! :)

2021. máj. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Olvass nyelvtanulóknak való könnyített olvasmány! Az nagyon meg tudja akasztani, ha mondatonként nekifogsz szótárazni. Nekünk anno azt mondták, hogy először el kell olvasni az egész oldalt, mert egy csomó minden kiderül szövegkörnyezetből.

Vagy olvass gyerekkönyveket, de semmiképpen se monjuk a Trónok harcával kezdj, ha korábban nem olvastál angolul!

2021. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
+1 az olyan könyvre, amit már magyarul olvastál. Amellett, hogy a nehezen érthető részeket áthidalja a már meglévő ismereted, szavakat is sokkal könnyebben tanulsz.
2021. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Ne szótárazz, úgy is kiderül a történet ha nem értesz minden szót.


Vannak direkt kis "könyvek" amiet direkt kezdőknek írnak. Olyannal kezdj és élvezni fogod.

2021. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, hogy tegnap nem írtam. Köszönöm mindenkinek a választ. Ment a zöld pipa.

Könnyített olvasmány nincs a helyi könyvtárban sajnos, pedig már kerestem. Majd nézelődök Librin. Úgyis le kellene vásárolni a pontjaim. Régen a suliban olvastam pár könyvet angolul és simán megértettem. Azóta viszont eltelt 12 év.

A sorozatokat is szeretem, szóval annak is neki fogok kezdeni angolul. Ezt a tippet is köszönöm.

2021. máj. 3. 04:04
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ja, hogy fejlődni meg nem akarnál? Szótárazás nélkül mindig ugyanott fogsz tartani. Pontosabban, ha szerencséd van, akkor, ha elolvasol 300 könyvet, és háromban előfordult ugyanaz a szó, és ugyanazt az értelmet barkóbáztad rá (a barkóbázás nem akaszt meg? :D ), és emlékeztél az előzőekre is, akkor azt alighanem megjegyezted.

Szerintem #1 gondolja jól.

De ha a többiekkel értesz egyet, akkor, ha gondolod, írok egy VB rutint, ami kiveszi a könyv szövegéből a három és több betűs szavakat, de belerak helyettük egyenként egy pontot, marad a he, is no, stb, és abból is ugyanolyan eséllyel kitalálhatod a cselekményt, ha már olvastad magyarul.

2021. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es, ne haragudj, de egy szóval sem írtam, hogy nem akarok fejlődni. Ha férreérthetően fogalmaztam, akkor viszont elnézést kérek.
2021. máj. 3. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:

"egy szóval sem írtam, hogy nem akarok fejlődni"

Azt írod, hogy nem akarsz új szavakat megismerni.

2022. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Azt írod, hogy nem akarsz új szavakat megismerni"

Ezt hol olvastad?

Az hogy nem minden második mondatnál szeretne szótárazni az ember nem jelenti azt, hogy nem akar új szavakat megismerni. Na mindegy, nem vitatkozom egy régi kérdésen. Egyébként tényleg sokat segítettek a sorozatok és a már magyarul olvasott könyvek. Azoknál fejezetenként előbb végig olvasom, aztán újra átolvasom és jegyzetelem az ismeretlen szavakat. Hatásos módszer,de vagy elhiszed vagy nem. Nem szándékom győzködni, csupán a többieknek szánom a visszajelzést.

2022. aug. 13. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!