Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nincs is olyan, hogy "rossz a...

Nincs is olyan, hogy "rossz a nyelvérzékem" ?

Figyelt kérdés
Az angol tanárom (aki maga is angol) azt mondta, hogy nem létezik olyan, hogy valakinek jobb a nyelvérzéke, csak olyan van, hogy rosszul tanulja, vagy olyan van, hogy lusta. Ez tényleg így van, vagy túlzás?

2021. máj. 6. 14:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mert ez eléggé furcsa egy olyan ember szájából aki nyelvtanár, és több nyelven is folyékonyan beszél. Nem ellentétes egy kicsit pont egy ilyen személytől ez a kijelentés?
2021. máj. 6. 14:12
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igaza van, elvégre az anyanyelvünket is úgy tanultuk. A megfelelő motiváció és tanulási módszer a kulcs (és a türelem).
2021. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
87%
Szerintem nem vagyunk egyformák és biztos vagyok abban, hogy vannak olyanok akiknek nehezebben megy a nyelvtanulás mint másoknak. (És nem azért mert rosszul tanulnak, vagy lusták) Ezt részben tapasztalatból mondom mivel 7 éve külföldön élünk és a testvéremnek (aki alig egy évvel fiatalabb mint én) sokkal nehezebben ment a nyelvtanulás mint nekem és nem lustább mint én.
2021. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért így nem igaz. Azt elhiszem, hogy olyan nincs, hogy valakinek rossz a nyelvérzéke és ezért nem képes megtanulni angolul, de az se igaz, hogy mindenkinek ugyanolyan könnyen menne. És itt nem csak arról van szó, hogy milyen módszert használ meg ki a tanár. Az emberek nem egyformán tanulnak. Van akinek ez könnyen megy, másnak nehezebben. Másban meg lehet ő a jobb.
2021. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

De, van nyelvérzék. Én nagyon könnyen menjegyzem a németet, pedig nem tanulok sokat. Osztály társaim meg napi több órás tanulással érnek el rosszabb eredményt.

Emellett az angol is rámragadt innen-onnan, de azt nem tanulom. A japánnal ugyan így, bár abból csak néhány szócska.


Szerintem mindenkinek más a nyelvérzéke, vagy a memóriája

2021. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem többrétű:

Számít, hogy hogyan tanulod, mennyit, mennyire vagy motivált és az is, hogy mennyi érzéked van hozzá.

2021. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Létezik nyelvérzék. Ez ugyanolyan képesség, mint a többi.

Természetesen nem csak ez számít egy nyelvtanulásnál.

2021. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Igaza van. Bárki meg tud tanulni bármilyen nyelvet, ha jól tanulja. Vannak emberek, akiknek pl. jobb a hallása, memóriája, egyesek vizuális típusok, mások hallás után tanulnak stb. ez befolyásolhatja a tanulás gyorsaságát, de egyébként bárki képes megtanulni bármilyen nyelvet idővel, mégha lassabban is megy neki mint a másiknak. Olyan lehet, hogy ugyanaz a módszer nem ugyanolyan hatékony más-más embernél, mert másra fogékony. Pl. az egyik gyorsabban tanul, ha látja leírva a dolgokat, ha átlátja a nyelvtant stb., a másik ha képekhez van kötve vagy egy érdekes történethez, a harmadik élő beszédből, szituációkból sokkal hamarabb ráérez, mint abból, hogy elé raknak egy könyvet stb.


Nekem is egyszer azt mondták, hogy rossz a nyelvérzékem és én ezt évekig el is fogadtam, nem is erőlködtem nagyon, hiszen ez van. Aztán rájöttem, hogy ez egy hülyeség. Ilyen nincs. Vagy egyszerűen lusta vagy tanulni, vagy nincs kellő motivációd, nem érdekel az adott nyelv ezért megy nyögvenyelősen, vagy esetleg olyan módszert használsz, amivel lassabban tanulsz, mert nem a te adottságaidnak való, túl száraz, nem érdekes a számodra stb.

Én pl. nagyon rossz voltam angolból, egyenesen utáltam ez a nyelvet, éveken át szenvedtem vele. Elkezdtem képregényeket olvasni angolul a szabadidőmben, és az elején nagyon lassan ment, sok szótározással. De, a kettes angolosból én lettem év végére az osztály egyik legjobb angolosa. És semmi más nem történt, minthogy érdekelté tettem magamat a nyelvben és időt fektettem bele, de úgy hogy szórakoztató is legyen. Szóval végül is csak a módszeren változtattam. Kiejtés-hallás, ugyanez. Egyszerűen elkezdtem filmeket nézni, könyveket hallgatni stb. Tehát olyasmivel tanulni, ami érdekel, így egyszerűen "rámragadt" a nyelv. Utána már nem is utáltam az angolt, szóval könyvből is könnyebb volt tanulni.

2021. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdtem vele vitatkozni erről azt mondta nézzem meg a statisztikákat egy angol egyetemen és egy francia egyetemen, sokkal több lesz az aki beszél nyelveket Franciaországban és ez nem azért van mert az angolok butábbak vagy nincs nyelvérzékük, hanem mert lustábbak, mert őket meg fogják érteni mindenhol. Szóval elég érdekes világnézete van, elkezdtek ecsetelni, ha nem lennének bevandorlók alig lenne az országban olyan aki meguti az alapszintet idegen nyelvekből, hát nem valami hazafi az biztos. Mert sokszor szidta az angolt is, hogy a legrosszabb közvetítő nyelv, ő lecserélné akármelyik másikra meg kevesebb probléma lenne a világban ha nem angol tolmacsok fordítanának a politikusok között 😀 de ez már más téma
2021. máj. 6. 15:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem igaza lehet. Az angolok elvárják, hogy mindenki tudjon angolul és megvannak döbbenve, hogy pl. nem mindenhol találkoznak angol kiírásokkal.

Hogy hazafi vagy sem azt nem tudom. De szerintem reálisan látja a dolgokat, egyszerűen csak nem elfogult.

2021. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!