Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarul miért nem tudnak...

Magyarul miért nem tudnak összeszedetten beszélni?

Figyelt kérdés
Már régóta megfigyeltem,hogy a legtöbb ember összeszedetlenül beszél. Lehet egy hétköznapi beszélgetés, vagy egy interjú, hihetetlen, hogy a legtöbb ember összefüggéstelenül beszél, elakadozik többnyire, a nyelvtant is összevissza használja. Mintha hadoválnának összevissza. Ez mitől lehet? Más nyelveket hallgatva nem igazán fedeztem fel ilyet. Ennyire nehéz lenne a nyelvünk vagy buta az emberek többsége? Mi az oka ennek?
2021. máj. 29. 22:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

"Ennyire nehéz lenne a nyelvünk"


Mit gondolsz miért van ennyi óránk a saját nyelvünkből? Amúgy lehet azért gondolod ezt mert kevesebb külföldi tahót hallottál.


Művelődésképp nézz bele pl. A "Geordie Shore" nevű kiváló brit agyrohasztó televízióműsorba.

2021. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
:D ez valamilyen northern accent ugye? Mert ilyen nem nagyon hallok napi szinten.
2021. máj. 29. 22:45
 3/17 anonim ***** válasza:
Milyen nyelvet hallasz napi szinten? Angol?
2021. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen azt. Főleg Cockney és RP accent.
2021. máj. 29. 22:58
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet, hogy csak te nem érted rendesen, amit mondanak?
2021. máj. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Az angol izoláló nyelv, jóval egyszerűbb a nyelvtan.
2021. máj. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hogyne érteném az anyanyelvem, épp ezért döbbent meg. Pl. elkezdi az ember a mondatot érthetően, majd összekuszálódik a nyelvtan, belekever más szerkezeteket, amik nem illenek oda, vagy lemarad egy-egy fontos szó. Ezt nem tudom érthetőbben leírni,nem vagyok nyelvész. Nem azt mondom, hogy én mindig mindent jól fejezek ki, de megdöbbentően sokan mások se.
2021. máj. 29. 23:25
 8/17 anonim ***** válasza:
2021. máj. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az nekem is feltűnt, hogy pl. CNN-en egy átlag riportban valahogy folyamatosabban beszél a kérdező és a válaszoló is, mint egy magyar hírműsorban, ahol saját szavakkal kell megfogalmazni valamit. Nem mindig, csak nagy átlagban.


"Az angol izoláló nyelv, jóval egyszerűbb a nyelvtan"

Ebben lehet valami. Magyarban (is) a mondat elejének helyes toldalékolásához gyakran tudnunk kell, hogy mi lesz a mondat vége. Hallottam már olyan mondatokat, hogy rosszul kezdte valaki, és a mondat végét próbálta ahhoz igazítani, és elég erőltetett lett az eredmény.

2021. máj. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Na ez még a másik, a szakadozott beszéd. Ezt is megfigyeltem. Egyszerűen mintha képtelenek lennénk ütemesen, összefüggően beszélni. Csak félmondatokban.
2021. máj. 30. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!