Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent pontosan és mikor...

Mit jelent pontosan és mikor használják az angolok a 'tho' kifejezést?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, hogy pontosan mit is akar ez jelenteni és hogy mikor kell használni. Sokszor odadobják a mondat/állítás mögé, de nem tudom hogy mit fejeznek ki vele. Azt értem, hogy a though rövidítése, és hogy elvileg a bár-ra használják, de a jelentése homályos. Például angolul elhangzik egy kifejzés pl.: For real és utánna odateszik a 'tho'-t -> For real tho. Igazából bár? Mert ugyebár a though bárt/habárt jelent. Valaki felvilágosítana?

2021. jún. 16. 02:42
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Bizonytalanságot fejez ki. Pl I'm not sure, tho - BÁR nem vsgyok benne biztos...

Egyfajta kétség. Itt Írországban ez az alapszókincs része, még a like-ot dobálják oda minden 2. szó után xD

2021. jún. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
A tho a though rövidítése. Azt már szótárban is megtalálod. Bár, habár, de is lehet.
2021. jún. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

"A tho a though rövidítése."

Miként ezt a kérdező is tudta már. Oda bele megírta a kérdésbe vala.:D

2021. jún. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen nehezen lefordítható szavak, mint például az ultimate.

Ha szó szerint fordítod, akkor sok esetben életszerűtlenül jön ki. Ha viszont leírod, hogy szerinted mit jelent, akkor lehet, hogy lehülyéznek érte, mert nem úgy tanulták hivatalos forrásból.

A "tho" nyelvvizsga-kompatibilis jelentését már leírták előttem. Ennek ellenére még mindig hülyén hangzik sok esetben.

Ezért félve dobom be az én megfejtésemet, amit nyelvvizsgán bizonyára nem fogadnának el, de a hétköznapi használatban ez tűnik valóságközelibbnek.

Szerintem a "tho" a magyar "amúgy", mellékesen", "mellesleg" szavaknak felel meg. Nem jelentésében, hanem funkciójában.

2021. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

"For real tho. Igazából bár?"

ez jó szarul hangzik. inkább: komolyan? nem szívatsz? tényleg? ha állító, akkor megerősítés, hogy tényleg megtörtént, nem csak kitaláció, ötletelés, hanem ténylegesen megtörtént.

2021. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

4: Igen, és én még hozzátenném funkciójában a "mondjuk"-ot is.

She could do it – it wasn't easy, though - Meg tudta csinálni – mondjuk, nem volt egyszerű.

2021. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"For real és utánna odateszik a 'tho'-t"

De mire mondják ezt? Mi van előtte, mi a szövegkörnyezet?

2021. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Amerikai angolul a "though/tho" úgy használatos a mondat végén, hogy az zárja le azt a mellékmondatot, ami logikai ellentmondásban van az ELŐTTE álló mondatrésszel. Igazából átrendezi az egész mondatot úgy, hogy két önálló mondat is lehessen. (Gyors élőbeszédben praktikus, amikor nem gondoltuk át, hogyan akarjuk egymásba fűzni a gondolatainkat, de ez utólag megoldja a dolgot.)


I thought he was joking, but he meant it. =>

He meant it, even though/tho I thought he was joking. =>

I thought he was joking. He meant it though/tho.



That's for real, even though/tho most people won't beleive I am a karate champion. =>

Most people won't beleive I am a karate champion. I am! For real tho.

2021. jún. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most people won't believe I am a karate champion. I am! For real tho. = ... Pedig az vagyok! De tényleg!
2021. jún. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!