Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A japán/kínai/koreai/nem...

A japán/kínai/koreai/nem latin nyelvet beszélő népek gyermekei mikor tanulják meg a latin betűket?

Figyelt kérdés
Persze, ha angolul vagy valamilyen latin ábécével rendelkező nyelvet tanultak, akkor érthető. De sok helyen másik ázsiai ország nyelvét tanulják meg.

2021. júl. 12. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Az angol mindenhol kötelező.
2021. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az első írja. Az angol nyelv mindenhol kötelező. Más kérdés, hogy a távol-keleti országokban még a magyarnál is rosszabb a nyelvtanítás. Ezt tapasztalatból mondom.
2021. júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Még a következő kommunista Kínában és Észak-Koreában is?
2021. júl. 12. 19:52
 4/16 A kérdező kommentje:
Elírtam.
2021. júl. 12. 19:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Kínában is kötelező az angol. Észak-Koreát nem tudom, de Dél-Koreában, Kínában, Japánban, Thaiföldön, Taiwanon, Vietnamban, stb. kötelező az angol nyelvtanulás. Más kérdés, hogy a sz*r nyelvoktatás miatt beszélni nem fognak tudni, mert csak a vizsgákra készítik fel őket, ami meg írásbeli.
2021. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Japánban mostanában a legtöbb helyen már óvodában.
2021. júl. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os, igen, vannak ilyen magánóvodák, de nem ez a jellemző. Ez az óvodák kb. 1%-a.
2021. júl. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
A mi gyerekeink az egyik kerületi óvodába járnak, nem magánba, mégis tanulnak angolul. De ha nem jár óvodába a gyerek, akkor is vannak postán érkezô DVD-s oktatócsomagok óvodás kortól, amiben van angol is. Ezek is elég népszerûek, és ebben is tanítják a betûket már 5 éveseknek.
2021. júl. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
8-as, itthon igen. De Japánban ez nem jellemző. Ott is van nyelvsuli, de felnőtteknek, mivel az angol tanítás az alsó-középiskolában (nálunk 7-9. évfolyamának felel meg) kezdődik. Amúgy sem értem, mi értelme egy 3-5 éves gyereket angolra oktatni. Mivel, ha nem használja, úgyis elfelejti. Ilyen korban inkább a saját anyanyelvén kéne rendesen megtanítani beszélni. Az idegen nyelvekre ráér később is. Én 8 évesen kezdtem anno németet, 10 évesen még angolt tanulni. Semmiről nem maradtam le.
2021. júl. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9 Japánban élünk, Yokohamában.
2021. júl. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!