Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A pendrive szó egy másik...

A pendrive szó egy másik nyelvből jött át a magyarba vagy teljesen magyar eredetű?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem az angolból jött át, mert ők USB sticknek hívják.


Van még olyan nyelv, ahol pendrive-nak mondják?

Ha igen, akkor melyik nyelvben jelent meg először?


Úgy hallottam, hogy egy pendrive-ot gyártó cég neve miatt terjedt el ez a kifejezés, mint angolban a hoover szó. Az is egy Hoover nevű, porszívókat gyártó cég miatt terjedt el.



2021. júl. 22. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A wiki szerint:


"Magyarországon elterjedt neve a pendrive, amely egy, a winchesterhez hasonló pszeudoanglicizmus, más nyelveken – beleértve az angolt – nem, vagy csak elvétve használják. Winchester volt a kódneve egy kettős szerkezetű merevlemez egységnek, amelyet az IBM fejlesztett ki 1973-ban IBM 3340 jelöléssel. Ennek kettős felépítése viszont egy népszerű vadászfegyverre utal, a John Browning által 1894-ben kifejlesztett kétcsövű változatra.


A pendrive elnevezés a töltőtollhoz hasonló méretekre és annak hosszúkás formájára utal; úgy lehet zsebre rakni, mint egy tollat.


Magyarosított elnevezése, a memóriakulcs, azonban nem terjedt el"

2021. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A memóriakulcs az olyan cyberpunk lenne...😁
2021. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, angol eredetű.Pen/drive.
2021. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy az angolok nevezték el pendrive-nak, az amerikaiak meg flashdrive-nak. Asszem még létezik olyan kifejezés hogy thumbdrive
2021. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy lenne már magyar eredetu szo???

Angol

2021. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

pen drive and USB same?

Although the two terms are sometimes used interchangeably, "USB" and "pen drive" or flash drive refer to different computer technologies. ... In other words, the pen drive is the memory stick itself, while USB describes the system by which data is ported from the computer to the pen drive.

2021. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az usb az maga a csatlakozó. Ez egy szabvány és jópár különböző méretű és formájú csatlakozót magába foglal.


A pendrive az meg mondjuk egy memóriachip ráintegrálva egy picíny lapkára amit a számítógéppel USB csatlkozón keresztül tudsz összekötni.

2021. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#1, kössz a Wikipédia-másolatot. Én is próbáltam rákeresni, de nem találtam semmit.


#3, Szerintem attól, hogy két angol szóból van összerakva nem feltétlenül angol eredetű. Az első válaszoló Wikipédia-másolatában is benne van, hogy az angolok nem használják ezt a kifejezést, úgyhogy tőlük nem vehettük át. De az is lehet, hogy neked van igazad, mert a Google adott pár angol találatot a pendrive szóra.


#4, lehet, hogy igazad van, mert a "flash drive" kifejezésre elég sok találatot adott a Google, és a "pendrive" se volt teljesen ismeretlen számára (átállítottam a keresési eredmények nyelvét angolra, hogy megnézzem).

Csak az a baj, hogy így van pár ellentmondás az első válaszoló Wiki-idézetével.


#6, ezt a szöveget én is megtaláltam, amikor rákerestem a pendrive-ra angolul.

Gondolom ezzel azt akarod bizonyítani, hogy az angolban is ismert a pendrive szó, csak nem egybe írják, hanem külön.

Ez is a Wikipédia cikk ellenkezőjét bizonyítja, úgyhogy már nem tudom, kinek higgyek.


#7, igazad van. Én se értettem, hogy miért tenne fel bárki ilyen kérdést, mert a válasz teljesen egyértelmű.

2021. júl. 23. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!