Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angliában melyik szót használj...

Angliában melyik szót használják a túróra? Olvastam a dictzone-on, van sok szó rá, de melyiket használják a való életben? Tehát például (a boltokban) mi van a túró csomagolására írva?

Figyelt kérdés
Köszi!

2021. okt. 4. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem árulnak a boltokban túrót, nem is ismerik. Talán a cottage cheese áll hozzá a legközelebb, de nem teljesen ugyanaz.
2021. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyszerűbb COVID-igazolvánnyal rendelkező (nem a magyarral, az unióssal, a magyar csak itthon érvényes), itt élő, vagy kint élő, de idelátogató rokonnal, baráttal, ismerőssel hozatni.
2021. okt. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Lengyel boltokban kapni twaróg-ot, az egy az egyben a mi túrónk. Angolok nem ismerik, nem lehet kapni, de lengyel vagy euro bolt minden városban akad néhány.
2021. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
A quark majdnem ugyanaz.
2021. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják előttem, nem lehet náluk kapni, de "cottage cheese"-nek hívják azt is (mert tényleg valójában nem ugyanaz a kettő), ha valahol, másik országban találkoznak vele.

Illetve nem vagyok benne biztos, de Ricotta (olasz túró) náluk is van.

2021. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Twaróg és a foreign food részlegnél találod.

Így néz ki (kb)

[link]

2021. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. okt. 9. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!