Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire sajátítható el egy...

Mennyire sajátítható el egy nyelvjárás / tájszólás?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek nekem a dél-alföldi ő betűvel beszélő nyelvjárások, azon belül is a Szeged és Makó melettiek. Szerintetek mennyire lehet a "maguk rendszere alapján" helyesen elsajátítani őket? Sajnos nem arrafelé élek.

Esetleg van itt autentikus ő-ző, aki szívesen chatelne velem? :) Szép Napot!



#Szeged #Makó #tájszólás #ő-zés #ő betű #szöged
2021. okt. 15. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt színészeknek tanítják, szóval elvileg van ilyenre specializált szakember is.
2021. okt. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy.
2021. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hát nem tudom esetleg ha odaköltözöl rádragadhat. Egyébként csak úgy ha sokat beszélsz olyanokkal és eltanulod.

Én is kicsit tájszólásosan beszélek csak másfajta tájszólás, de volt aki eltanult tőlem pár szót másképp ejteni :)

2021. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm a válaszodat! Szuper, hogy átadtál másoknak szavakat; örülök, hogy vannak ilyenek! :)
2021. okt. 30. 23:58
 5/5 anonim válasza:
vidéki disznóvágáson próbálkoztam átvenni, de csak hülyét csináltam magamból. budapestiként szerencsére nincs ilyen gátlás bennem, ha vidékre megyek, hogy nem az ottani kiejtést mondom. az igen szomorú, mikor valakit Budapesten esetleg a tájnyelvi kiejtése miatt nem vesznek fel egy komolyabb helyre dolgozni, vagy egy srác emiatt nem fog tetszeni egy budapesti lánynak. Sajnos tudok ilyenről, és ez a jelenség szomorú. Bár tudom, hogy ez nem szép dolog, sajnos mi is bullingoltuk a vidékről érkezett osztálytársunkat felső tagozatban. Sajnos automatikusan azt a benyomást kelti bennem a tájszólás, hogy az illető iskolázatlan. Hiába nincs így, nem tudok ennyire beivódott dolgokon változtatni. Ezt a sovinizmusomat visszakapom Németországban és Oroszországban, amely nyelveknek én nem tudtam elsajátítani a tökéletes, standard kiejtését, és az emberek mindig tudni fogják, hogy idegen vagyok. Ez van, amit adok, azt kapom.
2022. febr. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!