Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Dániában mennyire lehet...

Dániában mennyire lehet boldogulni felsőfokú angollal és A2-B1 közötti kezdő némettel?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz megtanulni a dán nyelvet? Hosszabb távra szeretnék kiköltözni, 4-5 évre kb. Milyen lehetőségeim vannak munkavállalás terén úgy, hogy legalább egy évig nem fogom tudni jól beszélni a helyi nyelvet?

2021. nov. 21. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A dán az egyik legnehezebb germán nyelv, nem is annyira a nyelvtana, mint inkább a kiejtése miatt. Mire elsajátítod a kiejtési nüanszokat, kis túlzással letelik az a 4-5 év, amit ott töltenél...
2021. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kiejtést már én is néztem, hogy nehéz. Ez viszont az angolban is az. Az angolt értem mindig, akkor is, ha nagyon fura akcentussal, nyelvjárással stb beszélik. Éltem Angliában 7 évet. 8 hónap kintlét után tökéletesen értettem a környezetem, még beszédhibásokkal is tökéletesen kommunikáltam. Gyenge középfokkal mentem ki. Nagyon hamar jutottam el a felsőfokig, és a kiejtésem is jó, könnyen érthető. Ami a dán nyelvet illeti, ezek alapján szerintem a hallás utáni értés biztos nem lesz gond, viszont aggaszt, hogy hogy fogom majd tudni "reprodukálni" is a megfelelő kiejtést, hogy elsőre is megértsenek mindent, amit mondok. Egy kicsit el is bizonytalanodtam most.
2021. nov. 22. 01:01
 3/5 webnyelv ***** válasza:
Tökéletes kiejtést nem lehet elvárni attól, aki nem anyanyelvként beszél egy nyelvet. Amennyire tudod, próbáld utánozni az anyanyelvűek kiejtését. Ha nem megy tökéletesen, nem baj. Az angolt is nagyon sok magyar akcentussal beszéli.
2021. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megelégszem a jól érthetővel is :) A lényeg, hogy tudjak majd beszélgetni, ügyeket intézni stb.
2021. nov. 27. 00:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Mármint az elején? Bőven elboldogulsz az angollal. Csak 2 hetet voltam Dániában (nem úgy jött össze a munka, ahogy kellett volna és inkább tovább léptem Németországba), de tökéletesen elboldogultam az angollal. Utána se kell paráznod, mert ingyen mehetsz dán nyelvoktatásra, szóval az alapot megtanulod.

Annyira meg nem nehéz a dán nyelv kiejtése, mint ahogy elsőre tűnik. Angolhoz képest persze, hogy furcsábbnak hangzik.

A munkavállalás meg attól is függ, hogy mit akarsz dolgozni.

2021. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!