Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire használják ezt a...

Mennyire használják ezt a kifejezést az angol nyelvterületen élők? "Boondocks saints". És ha használják, akkor mire értik? Magyarázattal légy szíves. Magyar nyelven milyen hasonló szókapcsolat van, mihez lehet hasonlítani?

Figyelt kérdés
A szótárban már megnéztem, de nekem nem jön át, ezért kérem, hogy olyan írjon, aki tudja, nem aki most nézte meg a szótárban. ;)

2021. dec. 5. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta angol anyanyelvű országban élek, számtalan angolszász barátom van, és még sose hallottam, szóval kétlem, hogy elterjedt lenne.


The Boondocks Saints egy 1999-es film (magyarul Testvérbosszúnak fordították):

[link]

Amennyire én láttam, a film elég rossz minősítéseket kapott a kritikusoktól, de a nézők imádták, épp ezért olyan szövegkörnyezetben találkozni ezzel a kifejezéssel, ahogy egy olyan filmre vagy valamire utalnak, amit lehet mások lehúznak, de mindenképpen érdemes megnézni, mert valójában nagyon szórakoztató.

[link]


Mivel ez egy angol filmcímből ered (aminek a magyar fordítása köszönőviszonyban sincs az eredetivel), nincs pont ugyanilyen magyar változata. Leginkább a "mindenképp nézős" és hasonlókhoz tudnám viszonyítani.


Hol találkoztál ezzel a kifejezéssel?

2021. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


(Nagyon sok évvel ezelőtt láttam azt a filmet, de egyáltalán nem emlékszem a részleteire. Nem a film miatt kérdeztem, csak érdekel, hogy mit akar jelenteni a kifejezés.)

2021. dec. 5. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!