Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Titeket mennyire viselt meg a...

Titeket mennyire viselt meg a külföldi élet nyelvismeret nélkül ?

Figyelt kérdés
Másfél éve élek Ausztriában és a nyelvet nem otthon kezdtem el tanulni hanem külföldön. Sajnos nem úgy haladok vele ahogy terveztem. Maga a nyelvtan nem okoz különösebben problémát A2-ig, de szerintem a B1 szint se lesz vészes. A probléma viszont az hogy nagyon nem megy a beszéd és a hallás utáni értés ami ennyi idő eltelte után azért aggaszt. A nyelvet különben intenzíven 4 hónapja tanulom és gyakran élek meg holtpontokat, sokszor hagynám abba mert az idő sürgetne hogy minél hamarabb tudjak a környezetemmel kommunikálni. Jelenleg nem dolgozok, csak itt élek. Ami szerencse hogy akivel együtt élek magyar és ő dolgozik ( együtt jöttünk ki ). Ő próbál nyugtatni hogy nemsokára tudok majd beszélni de valahogy én nem ezt érzem. Eléggé bizonytalan vagyok saját magamban.

2021. dec. 10. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyet aki kint volt 2-3 évet és nagyjából semmit sem tanult azidő alatt, mert nem volt rászorulva. Ahogy olvasom, a párod révén te sem vagy rászorulva erre, úgy meg nem egyszerű. A legjobb az lenne, ha elmennél dolgozni és ott a munkatársaid között már rá lennél szorulva arra, hogy beszélj velük.
2021. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!