Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legjobb nyelv a...

Melyik a legjobb nyelv a Kárpátmedencében?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ami a legjobban kidolgozott, amivel a legjobban ki lehet fejezni szavainkat, érzéseinket. Van itt rajtunk kívül Ukrán, Román, Szlovák, Szerb.. meg mindenféle.. De én szerintem a magyar nyelv ami a legjobb. Persze magyar vagyok nyilván én is, de nem csak ezért mondom ezt.
2021. dec. 31. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ezt azért gondolod így, mert csak magyarul tudsz, a többi nyelvet nem (esetleg alig) érted. Amíg nem tudsz a többi nyelven is (közel) anyanyelvi szinten beszélni, addig nincs összehasonlítási alapod.
2021. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Vegyünk pár megállapítást,


-A felsorolt nyelvek közül a magyar a legazdagabb szókészletben és kifejezésben.


-A felsorolt nyelvek közül a magyar az államalkotó lévén hogy 1000 esztendeje a Kárpát-medence központi részének meghatározó nyelve.


-A 20.század elejéig a német melett a magyar volt az áthídaló nyelv a nemzetiségek között. Egy akkori szlovák és román jó eséllyel a magyaron vagy a németen keresztül értették meg egymást.


Összegzésképpen van benne ráció, mindenféle elfogultság nélkül.

2021. dec. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Egyértelmüen a milyénk a magyar.
2021. dec. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
3-as: ha ilyen választ írsz, akkor legalább HELYESEN íRD le a mondatot!
2021. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Ja bocs miénk.
2021. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 belapus ***** válasza:
84%

"-A felsorolt nyelvek közül a magyar a legazdagabb szókészletben és kifejezésben."

Nincs rá bizonyíték.

"-A felsorolt nyelvek közül a magyar az államalkotó lévén hogy 1000 esztendeje a Kárpát-medence központi részének meghatározó nyelve."

A nyelv sok mindenre lehet alkalmas, speciel államalkotásra nem.Ráadásul a szláv törzsek régebb óta letelepedtek a Kárpát-medencében.És igen, a nyelvükkel együtt.

Eleve egy nyelv nem jobb vagy rosszabb egy másiknál, ezért a kérdés ebben a formában értelmetlen.

2021. dec. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%
6/ Pont hogy nyelv nélkül nincs államalkotás,mellesleg a szlávjaid a Kárpát-medence perifériáin voltak zömmel, még a központi terület avar, elötte meg hun és jász szálláshelyek voltak.
2021. dec. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Eleve egy nyelv nem jobb vagy rosszabb egy másiknál"


Mert egy nyelv nem lehet eredetibb, kifejezőbb és gazdagabb egy másiknál? Ez olyam, mintha az angol nyelvet egy szintre tennéd a románnal. Nem érzed magad nevetségesnek?

2021. dec. 31. 20:12
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
8. Miért milyen szinten van az angol és a román? Te szerintem nem is beszélsz csak magyarul.
2022. jan. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7: Az megvan, hogy az USA-nak a mai napig sincs hivatalos nyelve? Mégis elég masszív állam... De a római birodalom sem épp az egynyelvűségéről volt híres.
2022. jan. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!