Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A vietnámi nyelv, csakis...

A vietnámi nyelv, csakis beszédhangzásában, kínai jellegű nyelv? Ezzel párhuzamosítva a török nyelv, szintén beszédhangzásában, arab jellegű nyelvnek mondható?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
nem és nem
2022. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem az írásmódra gondolok, hanem a beszédhangzatra...
2022. jan. 5. 22:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen nyelvészeti fogalom, hogy beszédhangzat
2022. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező a hangzásra gondolt, hogy milyen.


Röviden egyik se igaz. Hosszabban:


A vietnámi csak annyiban hasonlít a kínaira, hogy tonális nyelv és sok a kínai jövevényszavuk, mert régen a jelekkel azok is bekerültek.

(A mai vietnámi inkább latin betűs, rengeteg extra apró dologgal a betűkön mint tónusjel.)

Hangzásra inkább hasonlít egy kifeszített befőttes gumira amit éppen pengetsz az ujjaddal, mintsem a kínaira. Legfeljebb a jövevény szavak miatt lehet kínai jellegű egyeseknek.


A török nyelv meg ugyan az az eset mint a vietnáminál. Sok jövevény szó, csak a törökben arab jövevény szavakból van sok. És ezért hangozhat arabosan néhány embernek.

De ezen kívül nem sok közük van egymáshoz.

2022. jan. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 MDaniel98 ***** válasza:
75%
Én is csak megerősíteni tudom, hogy nem.
2022. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4

Igen, csakis a hangzásra gondoltam.

Régen, ezek szerint, a vietnámiak is kínai írásmóddal írtak? Ha igen, miért váltottak latin betűsre?

2022. jan. 6. 13:15
 7/17 MDaniel98 ***** válasza:
82%
Francia hatásra.
2022. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kicsit ki tudnád fejteni bővebben? Ez a terület még parlag számomra.

A mai írásmódjuk milyen pontosan?

2022. jan. 6. 13:50
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ilyen

2022. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Annyira szűkszavú vagy!

Én a kicsit jobban kifejtős, érthető és átlátható válaszokhoz szoktam...

Csak úgy odabiggyeszteni egy-egy szót... ez így nem igazán adja meg az összképet annak, aki nem jártas a témában!


Mikor, miért váltottak át latin betűs írásmódra? Előtte a kínaiakkal közös nyelvük volt? Hogy alakult a nyelvtörténetük (csak úgy nagyjából)?

A törököt úgyszintén milyen szempontból lehet "párosítani" az arabbal? Ők is más írásjelekkel írtak korábban?


Ha valaki tudna segíteni...

2022. jan. 7. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!