Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet lefordítani az...

Hogyan lehet lefordítani az alábbi angol mondatot magyarra?

Figyelt kérdés
One can no more do good therapy by numbers than paint an artistic masterpiece by numbers.

2022. jan. 14. 21:00
 1/7 chtt ***** válasza:
69%
Számokkal ugyanúgy nem lehet jó terápiát végezni, mint ahogy nem lehet remekművet festeni.
2022. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

By (the) numbers = tervszerűen, kreativitás és saját ötletek nélkül. Kicsit hasonlít a by the book-ra (ahogy a nagykönyvben meg van írva).

Ugyanúgy nem tudod könyv szerint végrehajtani a terápiát, mint ahogy egy kiemelkedő festmény sincs előre megtervezve.

2022. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm!
2022. jan. 14. 22:28
 4/7 chtt ***** válasza:
100%
Én is köszi, ezt a kifejezést nem ismertem... ezzel együtt, szerintem a fordításod második fele nem száz százalékos - a paint nekem inkább fest, mint megtervez :)
2022. jan. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

#4 Hja, egy kicsit éltem a fordítói szabadsággal. :)

Nehéz úgy fordítani, hogy magyarosan hangozzon.

2022. jan. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 chtt ***** válasza:
100%

Akkor módosítanám a fordításom a te javításodat felhasználva:

Jó terápiát ugyanúgy nem lehet könyv alapján/szerint végezni, mint ahogy remekművet sem lehet festeni.

:)

2022. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 chtt ***** válasza:
100%
(tény, mintha ez sem lenne az igazi...:)))
2022. jan. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!