Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a „бурьян” szó...

Mit jelent a „бурьян” szó oroszul? Nekem úgy tűnik, hogy ez a szó valamilyen növényhez kapcsolódik

Figyelt kérdés

2022. febr. 10. 08:57
 1/4 chtt ***** válasza:
100%

gaz, dudva, gyom

[link] (és a papírszótárban is:)

2022. febr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 UlfOrmson ***** válasza:
100%
#1: ezek szerint innen ered a burjánzik kifejezés?
2022. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

Nekem is az jutott először eszembe, és az etimológiai szótár szerint szláv eredetű: [link] - bár én főnévként nem ismertem, csak igeként.

A Wikiszótár viszont nem szláv, hanem dravida-ősmagyar-ómagyar eredetre vezeti vissza: [link]

Hogy aztán melyiknek van igaza... az tény, hogy kb. majd' minden szláv/délszláv nyelvben a burján valamilyen változata a gaz.

Azért megnéztem az orosz szót is, de a legtöbb oldal vagy nem tudja az eredetét, vagy bizonytalannak írja, két-három lehetséges, de nem bizonyított eredetet felsorolva...

2022. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Hallottam egy történetet, Erdélyben, vagy a Felvidéken, ezt a szót használták a gyógynövényekre, mint gyűjtő név. teát főztek "burján"-ból..
2022. febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!