Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A mutyi kifejezés a magyar...

A mutyi kifejezés a magyar nyelvben mióta létezik és ez szleng vagy "normális" szó?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 02:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Tutyimutyit ismerek. A mutyit önállóan meg nem hallottam. Ettől függetlenül természetesen létezhet.
2022. ápr. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A gugli legyen veled!

[link]

2022. ápr. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
1 hol éltél az utóbbi 20-30 évben?
2022. ápr. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Nem 20-30 éve élek hanem jóval több. De ilyen szót még nem hallottam.
2022. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

4 ezek szerint a nyelvvel vannak problémáid. Nem az volt a kérdés, hogy éltél-e, hanem hogy hol?


Én a 90-es évek óta hallom lépten-nyomon, de máig azt hittem, valami magyar kitaláció. Aztán jött 2-es a cikkével, ami mindent megmagyaráz.

2022. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Elég gyakran használják:

[link]

2022. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

#5,

90-es evektol?

Mar a 60-as evekben, mint gyerek hallottam Nagyon sokszor, Budapesten.

2022. ápr. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7# akkor itt van a qtya elásva, én csak ritkán jártam Bp.-en, a 80-as években voltam gyerek, de nem igen hallottam, de az lehet, hogy csak nem tűnt fel. Pedig sokat politizáltak öregemék a kollégákkal.
2022. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

A mutyizás mindig is divatban volt Magyarországon, nem csak Pesten. Csak néha másképpen hivták. Körbe lehet írni úgy is, hogy egy gyerek meg sem érti, miről beszélnek a felnőttek. Ha az öregedék a 80-as években azt mondták valakinek, hogy "menj el X.-hez vigyél pár Adyt neki" - vagyis fizesd le az illetőt, te, mint gyerek, fogalmad se lehetett arról, hogy mutyiban akarnak valamit megoldani.

Vagy "ő megél a jég hátán is", vagyis megtalálja az összes titkos vagy nem titkos kiskaput, kihasználható helyzetet. "megoldjuk okosba", vagyis lefizetjük az illetékest, becstelenül hozzájutunk előnyökhöz. És még van ezer kifejezés, ami mutyizást jelent. Én a mutyizáshoz sorolom a hálapénzt is, amivel mintegy megvásárolod a jobb bánásmódot, és az összes közbeszerzési eljárást, és még lehetne sorolni.

Mutyizás mindig volt, van és lesz Magyarországon.

2022. ápr. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9# affelől nincs kétségem, hogy a jelenség ne létezett volna, csak a szóhasználtra nem emlékszem. Pl. olyan formában, hogy “csúszópénz”.
2022. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!