Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan ország, ahol viszony...

Van olyan ország, ahol viszonylag sokan odavannak a magyar nyelvért, tetszik nekik a hangzása például, ha igen hol és mit szeretnek a magyar nyelvben annyira?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Nincs.
2022. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon kívül nem hiszem, hogy túl sok olyan ország lenne, ahol népes tábor rajong a magyar nyelvért. Nem is ismerik, világviszonylatban nem jelentős nyelv, nép, ország, a határországainkon kívül sok országban a többség azt sem tudja, melyik földrészen fekszik.
2022. ápr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha nincs sok tapasztalatod külfölddel, akkor ez lehet furcsán hangzik, de az az igazság, hogy nem igazán ismerik Magyarországot a környező országokat leszámítva.

Amit szoktak tudni rólunk, ha egyáltalán tudnak valamit rólunk:

-Kelet-Európa (hát kösz...)

-Pár híres ember, érdekes módon főként zeneszerzők (Liszt, Bartók). Egy-egy focirajongó Puskás, Czibor és ilyen neveket is tud talán. Vagy egy-egy tudományágban járatos ember tud magyar fetalálót vagy tudóst.

-Ha valaki volt turistaként itt, bejárta Európát és aludt kettőt Budapesten, akkor emlékszik mondjuk a Parlamentre meg egy-két dologra.


Egy szó mint száz, fogalmuk sincs a magyar nyelvről. Kb. mint neked vagy nekem a litvánról.

2022. ápr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Tobb orszagban eltem, sehol nem erdeklottek a magyar nyelvrol.
2022. ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 franciasrac ***** válasza:
48%
Én nagyon érdeklődök iránta de én vagyok a kivétel, ha a körömben kérdezem, senki sem ismeri ezt a nyelvet, sajnos egyáltalán nem népszerű
2022. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!