Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánba költözéshez milyen...

Aurorahorvath kérdése:

Japánba költözéshez milyen szempontokat kell vigyelembevenni a lakóhely kiválasztásánál? Mint pl árak, időjárás, éves költségek meg hasonlók.

Figyelt kérdés

2022. júl. 25. 14:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken kívül pl még azt, hogy mikori építésű a lakás/ház, amit bérelnél (ha nagyon régi, akkor nagyobb eséllyel hullik a nyakadba a plafon egy kiadósabb földrengés alkalmával).

Az se mellékes, hogy olyan ingatlant keress, amit kiadnak külföldieknek is - sok közvetítő cég inkább csak japánokkal foglalkozik, mert angolul nem beszélnek, a gaijin meg ugye véletlenül sem tudhat japánul :P

Aztán fontos még, hogy hány percre van a legközelebbi vasútállomás, buszmegálló, convenience store, szupermarket, stb.

Meg persze, hogy téged mi érdekel Japánban: ha minden nap másik maid café-ba akarsz járni, akkor nyilván nem egy isten háta mögötti 10 fős halászfalu az úticél.


Konkrétumok nélkül hirtelen ennyit tudtam segíteni, ha kíváncsi vagy valamire, kérdezz nyugodtan :)

2022. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont olyan szempontokat, mint máshol is, ahol lakóhelyet választasz.

Az egyes jókat írt, meg hát nem árt figyelembe venni az anyagi lehetőségeket is.

2022. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
4%

Nem árt, ha vannak magyarok vagy európaiak a környéken, mert a japánok annyira nem szeretik a külföldieket.

Jó esetben nem bántanak, de segíteni se nagyon fognak.

2022. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
#3 Téged bántottak, amikor Japánba költöztél?
2022. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Ez így nem szerencsés szó.

Nem fognak "bántani".

Egyszerűen van nekik egy olyan kifejezésük, hogy "meg sem született".

Ezt általában csak 2 fajta emberre mondják: az utcalányokra - ÉS a külföldiekre.

2022. júl. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
Ha valaki nem ad rá okot, akkor nem fogják bántani se, de akkor az teljes beolvadást követel, ugyanazt csinálod mint ők, nem mész szóló köröket, igyekszel nem beleütközni semmivel, mert ha két japán között történik, menni fog a végtelen sajnálkozás, viszont ha te mésh bele valakibe, kapsz egy gyilkos pillantást és elhadart nem sajnálkozó szavakat. Minden esetben érdemes udvariasnak lenni, akkor talán néha még meg is köszönnek valamit.
2022. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
#5 Ezt a kifejezést hogy mondják japánul? Kerestem, de nem találtam ilyesmit.
2022. júl. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom. Szerencsére nekem még nem mondták.
2022. júl. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor honnan gondolod, hogy létezik ilyen kifejezés?
2022. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Régebben láttam egy leírásban.
2022. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!