Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánul a ressaa panda =...

Japánul a ressaa panda = kisebb panda? (Lesser panda = red panda.) Az animében kis is mondják és katakana is látható.

Figyelt kérdés

Itt a képernyőfotó, rajta, hogy "レッサー" (Lesser panda? "Kisebb panda" szerepel a magyar feliraton.)


[link]

[link]


Végül is idővel megtaláltam, hogy az angol "lesser panda" (kisebb panda) nevű állatról van szó, ami tök máshogy néz ki, mint a panda, és red pandának is mondják az angolok.

Magyarul vörös macskamedve.


Csupán szeretném tisztázni, hogy LESSER-t (レッサー) mondanak-e? Bár ugye a belépőjegyen is ott a katakana, viszont bizonytalan vagyok még egy picit, hoyg ez vajon a LESSER-ből van-e.

(Egy picit megzavarodtam először, miféle panda ez, de közben rájöttem.)


[link]

[link]



2022. júl. 31. 15:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2022. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
illetve: [link]
2022. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A lesser-ből van a ressaa (panda), ugye? Ez a kérdésem lényege. A wiki-ket én is megleltem, mint látod. :)
2022. júl. 31. 17:14
 4/20 anonim ***** válasza:
Igen, abból van.
2022. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A kérdésed az volt, hogy LESSER-t mondanak-e. Nem mondják azt, hogy "LESSER", hanem a saját honosított verzióját az angol szónak: "resszaa".

A második komment linkjében látszik az eredeti angol kifejezés is "lesser panda".

2022. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Tévedés, én ezt írtam, idézem:

"Csupán szeretném tisztázni, hogy LESSER-t (レッサー) mondanak-e?"

Ott a katakana, és mint tudjuk, a katakana alapvetően kiejtés szerinti (szótag) írás.


A katakana az katakana, teljesen egyértelmű. Ott a katakana is a mondatomban: レッサー.


(Olvastál te olyat tőlem, hogy nem tudnám, hogyan kell kiejteni a katakanákat...? Ha majd megkérdezi azt valaki, akkor válaszolhatod azt.)


Sőt, a kérdésem kiírásában is írtam:

"Az animében

ki is

m o n d j á k

és katakana is látható."


A japánosított kiejtést tehát megemlítettem: レッサー, és utaltam rá, hogy ki is ejtik az animében japánul. Akinek van füle, hallja, hogy közelebb áll a "resszá / lesszá" hangsorhoz, mint az angol "leszőő / leszá"-szerű (egy SZ-szel ejtett) ejtéshez.


Azaz én se állítottam mást, mint te állítottál utólag. :) Akkor mit írtam volna mégis rosszul? :)

2022. júl. 31. 20:30
 7/20 A kérdező kommentje:

...de hogy jobban meglásd, mit értettél félre, kedves 5-ös válaszoló:


[link]


A linken látható, hogy a レッサー japán szó több, mint 25 (huszonöt!) angol szóból eredhet, és akkor fogalmam sincs, hány másik nyelvből eredhetne elvileg.

Ezért kérdeztem, hogy jól értem-e, hogy レッサー -ról van-e a szó, a LESSER angol szóból eredeztetve vajon?

Mert 99%-ig biztos vagyok benne, de az nem jelent 100%-ot.

Tehát csak 99%-ra voltam benne biztos, ezért kiírtam a kérdést.

Azért voltam biztos benne 99%-ra, mert a wikipeia, amit linekltem, az is tartalmazta egyben a lesser panda szócikket. A linkelt fotón csak katakanéval szerepelt, de nem voltam benne biztos, melyik angol szóból ered.


Igazán részletesen elmagyaráztam most, hogy mire gondolok.

Bár eddig is egyértelműen fogalmaztam. Így már érthető? :)

2022. júl. 31. 20:35
 8/20 anonim ***** válasza:

"Csupán szeretném tisztázni, hogy LESSER-t (レッサー) mondanak-e?"


Itt a hiba, a kérdés utolsó szavában. LESSER =/= レッサー. Jelentésben ugyanaz, igen, de kiejtésben van egy kis eltérés, amit le is írsz az utolsó hozzászólásodban.


Tehát nem LESSER-t MONDANAK, hanem resszá-t, ahogy később le is írtad.

2022. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem 100%-ban tökéletes precizitással fogalmaztam, de ha tanulsz japánul, ha nem, Japánban tudni kell olvasni a sorok között.

De egye fene, egy ponton nem voltam 100% precíz a megfogalmazásomban.


Tehát, több, mint 25 változata van a レッサー eredetének, és nem tudtam teljesen biztosan, a lesser-ből ered-e.


A kérdésem tehát még precízebben megfogalmazva:

szeretném tisztázni, hogy LESSER-ből ered-e EZ ESETBEN a レッサー?

Mert úgy fest, igen. Csak nem voltam benne teljesen biztos.


[link]

2022. júl. 31. 20:49
 10/20 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nem azt írják, hogy ezekből eredhet a レッサー, hanem azt, hogy van 26 hasonló szó (aminek legalább a fele nem is angol, szóval ez az oldal felejtős).

És igen, a レッサー a "lesser" szóból jön.

2022. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!