Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet éri meg tanulni...

Melyik nyelvet éri meg tanulni angol után?

Figyelt kérdés
Gyermekem jövőre gimnáziumban tanul tovább, ahol kötelező a két nyelv. Angolból hamarosan megy középfojú nyelvvizsgára, valószínű meglesz, mert nagyon megy neki. A suliban, amit kinéztünk két nyelv van: német és orosz.

2022. okt. 14. 06:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt, hogy állítólag a német az angol után nehéz, viszont az orosz nyelv "népszerűségéből" talán sokat veszitett a háború okán.
2022. okt. 14. 06:46
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Egyértelműen német.
2022. okt. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Német nyelv, esetleg francia.
2022. okt. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a német. Közép-Európában a német fontos közvetítő nyelv és négy ország (Ausztria, Németország, Svájc, Lichtenstein) hivatalos nyelve.

Magyarország két legnagyobb kereskedelmi partnere Németország és Ausztria, bár a nemzetközi kapcsolatokban gond nélkül lehet velük angolul kommunikálni, szívesen veszik azt, aki németül beszél velük és könnyebb kapcsolatokat kiépíteni, elmélyíteni.

2022. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Német mindenképpen, én is pont angol mellett németet tanultam gimnáziumban és szerintem segít az angol tudás, sok mindenben hasonlít a nyelvtani szerkezete, csupán annyi, hogy egy tanulósabb nyelv szavak tekintetében.
2022. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Mivel gimnáziumról van szó marad a Német mert az van a legközelebb hozzánk és sok a német cég Magyarországon.


Spanyol is jó de csak akkor ha nemzetközibb céljai vannak neki, Franciábál is kb ugyan ez. A gond a franciával hogy jelenleg inkább szegényebb országokban beszélt nyelv.(kivétel egyértelműen Franciaország, Kanada stb)

2022. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Én is a németet javasolnám, hasznosabb, de az orosz mellett szól, hogy valószínűleg nagyon kiscsoportos oktatás lesz, több idő jut egy tanulóra. :)

(Egyébként én németül is orsozol is tudok.)

2022. okt. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
A kettő közül a németnek biztos hasznát veheted, az orosznak nem biztos. Lehet, hogy mire érettségizel, addigra újra hasznos lesz. Lehet, hogy nem. Viszont a némettel biztos nem nyúlsz mellé.
2022. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!