Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tanultál nyelvet saját magadtó...

Tanultál nyelvet saját magadtól? Sikerült társalgási szintre eljutni?

Figyelt kérdés

Én japánul tanultam meg teljesen egymagam, online vannak ingyenes nyelvtan tananyagok, illetve fent van a teljes kanji lista nyelvvizsgákhoz.


Sokan úgy vannak vele, hogy így nem lehet megtanulni egy nyelvet, de egész jól megértetem magam és megértenek engem is :)



2022. dec. 25. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy, gratula :) Nekem nem ment, mert egyrészt kéne valaki aki motivál, másrészt visszajelzésre szükségem van, hogy jól mondom, ragozom-e stb, és beszélgetni magammal nem tudok, hogy válaszolhassak, kérdezhessek, társalogjak is. Írásban megy csak egyedül a tanulás inkább.
2022. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ismerkedj japánokkal neten ^_^
2022. dec. 25. 19:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Te hogy kezdtél hozzá, hol? odavagyok a japán kultúráért és minden ami manga meg anime :) Mennyi időbe telik megtanulni, nem olyan nehéz így?
2022. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Én nemrég kezdtem japánul tanulni a netről. realkana.com-on tanulom a hiraganát, aztán ugyanonnan fogom a katakanát is, aztán párhuzamosan duolingo-n a japán kurzust és realkanji.com-ról a kanjikat.


Közben már volt pár sikerélményem: Épp nézem a Dragon Ball-t és tök jó, amikor karakterek felkiáltanak valamit, jön ki a szájukból hiraganás szövegbuborék és el tudom olvasni :)

2022. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3 Nem tudom hogy állsz más nyelvekkel, pl. az angollal, mert valakinek nagyon nehezen megy nyelvtanulás, más meg fogékony. Én angolul is már 14 évesen folyékonyan beszéltem :)

Először megtanultam a hiragana-katakanát, aztán online kerestem nyelvkeckéket kezdőknek. Magamnak csináltam jegyzeteket, példamondatokkal.

A kanjit szintén jegyzetben a telefonon, először az írásjelet aztán a kiejtést, és a jelentést írom le. Egy idő után ugyanúgy mint az angol szavaknál, "ragadnak" rád.

Szerintem vegyél egy füzetet és abba írd a jegyzeteid :) Ha folyamatosan tanulod, mellé hallgatsz is filmeket, zenét stb. akkor akár hónapok alatt tudsz már egy kicsit beszélgetni.


#4 A duolingon nincs nagyon nyelvtan se magyarázat, jobb ha keresel egy olyan oldalt ahol elmagyarázzák mit hogyan kell.:)

2022. dec. 25. 20:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a tippeket :) Fogékony voltam a nyelvekre régebben, de évek alatt kopott kicsit a tudás. Tartok tőle hogy előlről kéne kezdenem mindent, vagy közben előjönnek a dolgok, csak el vannak ásva. Néhány szó,kifejezés rám ragadt Naruto-ból, azok már mennek :D
2022. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

#5 Rám az angol kiskoromtól fogva ragadt, úgy ahogy te, 14 éves koromra folyékony voltam angolból. Akkoriban (90-es évek) a Cartoon Network csak angolul ment, a számítógépen meg minden csak angolul volt. Ha nem akartam beérni Mirr Murr a Kandúrral meg az elemes Tetrissel, akkor kellett az angoltudás. :)


A Duolingo helyett milyen oldalt ajánlasz?

2022. dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

www.tofugo.com, www.punipunijapan.com

jlptsensei.com

ezek angolul vannak, szóval ha tudsz angolul akkor ezeket jók lesznek :)

2022. dec. 25. 20:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2022. dec. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Mindig belekezdek, de nem jutok előre, pedig jó lenne. Nekem nincs kitartásom ilyenekhez
2022. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!