Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez az angol nyelvű mondat mit...

Ez az angol nyelvű mondat mit jelent magyarul? Greatness only comes before hustler in the dictionary.

Figyelt kérdés

Nem csak a fordítása, hanem az értelmezése is érdekel.


Előre is köszönöm!



2023. jan. 13. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A "greatness" szó (nagyság olyan értelemben hogy kiválóság, becsületes jellem) csak a szótárban előzi meg a "hustler"-t (rámenős dörzsölt üzletember, akár szélhámos, csaló), azaz kb. elméletben jobb/nemesebb, de a való életben nem azzal jutni előrébb.
2023. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de most vettem észre, hogy rosszul van írva, nem hustler, hanem hustle.


Így is elmagyarázod? Legalábbis azt a részt.

2023. jan. 13. 10:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit máshogy értelmezem, mint az 1-es válaszoló.

A hustle-nek van pozitívabb jelentése is: sürgölődni, iparkodni, gürcölni.

A nagyság csak a szótárban előzi meg a gürcölést. (= Rengeteg energiát kell befektetni, nem hull az ölünkbe a siker.)

2023. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Azért én mindkét hozzászólásra zöldet adok, hasznosak.


Ha vki máshogy értelmezi, az is érdekel. Köszönöm.

2023. jan. 13. 11:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Még a kérdés kiírása előtt megnéztem a deepl, majd az előbb a Google translate fordító programmal is, de egyik sem jó.
2023. jan. 13. 14:02
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
A szavak ábécésorrendje mellett, ahogyan a szótárban szerepelnek, a sikereség mindig az iparkodás mögött következik. A nagy sikerek eléréséhez előbb iparkodni kell. Ellentétben azzal, amit néhány irigy ember hisz, az emberek nem születnek nagyszerűnek. Keményen megdolgoznak azért, hogy azzá váljanak.
2023. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a magyarázatot.
2023. jan. 14. 12:50
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Hát ezt írta #3 is.
2023. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Neki is megköszöntem.
2023. jan. 14. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!