Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nektek a szimpatikusabb...

Melyik nektek a szimpatikusabb, hogy vagytok vele? Mit jelent nektek az, hogy "beszélni" egy idegennyelvet?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy nekem egyszerűen kamunak hangzik, mikor valaki azt mondja, hogy 5-6-7-8.. stb nyelven beszél. Nekem a beszél azt jelenti, hogy azt mond el, amit akar nem azt, amit tud. Azért mert tud kérni 3 nyelven 1kiló kenyeret, és tud rendelni levest az étteremben 4 nyelven, nekem az még nem beszélése a nyelvnek. Szerintem, ha valaki sokszínű, az felszínes. Nem lehet magadévá tenni 5-6 nyelvet, kultúrát.


Szerintem csak 1-2 nyelvet lehet úgy megtanulni, hogy a kultúra részévé válj, árnyalatni különbségeket, idiómákat is ki tudj fejezni, kiejtést tökéletesíteni, ismerni sok szinonimát, nyelvi eszközöket, helyes nyelvtanról nem is beszélve stb...


Nektek melyik a szimpatikusabb illetve ti hogy vagytok vele?


Én az anyanyelvemen kívül, ami a magyar; az angolról merem azt kijelenteni, hogy beszélem, mert azt mondom el,amit akarok, és magabiztos vagyok. Hiába van B2 nyelvvizsgám németből, egyszerűen ismervén azt, hogy hogy fejezem ki magam angolul, nem mondom rá, hogy beszélem, mert nem tudok mindent úgy kifejezni, amit akarok. Hebegni.habogni tudok az angolhoz képest.


Ti melyik nyelvet tennétek úgy magatokévá, ahogy az előbb leírtam, hogy akár anyanyelvi beszélőt is megszégyenítő szókinccsel, tökéletes nyelvtannal rendelkezzetek?



2023. jan. 14. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Kulkeres kolleganom (szegény már nem él sajnos) 5 nyelven beszélt. Angol, német, spanyol, francia és orosz nyelven.


Egyszer jött hozzánk egy japán küldöttség, és majd elajultam amikor a kolleganom átváltott japán nyelvre, és vagy jó 10 percig úgy folyt a társalgás.. Aztán visszavaltottak angolra, hogy én is értsek valamit.. 😀


Utána mondtam neki hogy nem is tudtam hogy beszélsz japánul. Erre nagy szerényen azt mondta hogy nem is. Csak konyhanyelven tud egy picit.


Hát szerintem nem nagyon is gördülékeny és sima ügy volt neki, a japánok boldogok voltak tőle teljesen.


Szóval de, van hogy valaki több nyelven is tud és nemcsak levest kérni.


És ez a drága kolléganőm meg engem irigyelt, hogy "nekem legalább van szakmám, ő meg egyebet se tud, csak 5-6 nyelven kommunikálni."

2023. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
igen, de az is sima társalgás. nem feltétlenül gazdasági kérdéseket, napi aktuál politkát, vagy tudományos cikkekről beszéltek gondolom.
2023. jan. 14. 22:10
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
De igen pont arról, mint később megtudtam... Ami miatt jöttek, az már angolul ment miattam.
2023. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Embere valogatja. Van aki nehany szo ismerete utan azt mondja, hogy beszel egy nyevet, mas anyanyelvi szint kornyeken is panszkodik. Szerencsere vannak erre szakosodott tesztek, amik a szokincset es a nyelvtant vizsgaljak.

Szemelyesen en azt gondolom, akkor "beszelsz" igazan egy nyelvet, amikor egy anyanyelvuvel valo beszelgetes soran barmilyen ismeretlen szot vagy kifejezest meg tudsz erteni, amennyiben azt jol korbeirjak.

2023. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerinted csak 1-2-t lehet ... Azért vannak olyan különlegesen tehetségesek, szorgalmasak, akiknek mégiscsak sikerül több is. Nem kellenek mindenféle veretes irodalmi idiómák, sosem használt szinonimák, mégcsak hibátlan nyelvtan se kell. Csak képesnek kell lenni kifejezni, amit akar és megérteni a másikat, szükség esetén visszakérdezve.
2023. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Thunderfairy ***** válasza:
70%
Akkor most mondjam hogy a vílágrekorder 86 éves nénike akinek a hobby-ja a nyelvtanulás 16 nyelven beszél??? Tehát ez hivatalos vílágrekord.
2023. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

1. A magyar az anyanyelvem, ezt nem kell tovább ragozni.

2. Angolból C2-es nyelvvizsgám van, számtalanszor voltam az Egyesült Királyságban hosszabb és rövidebb időkre, illetve több jó barátom is van a területről. Könyvek, filmek és zenék által a mindennapjaim részét képezi, illetve a munkámhoz, a tanulmányaimhoz és több hobbimhoz is elengedhetetlen.

3. Olaszból C2-es nyelvvizsgám van, ebben az országban élek, innen származik a szerelmem és több remek barátom. Jelenleg ez vesz körbe a mindennapokban, minden, amit az angolról írtam, itt is igaz.

4. Spanyolból B2-es nyelvvizsgám van, az utóbbi években nagyon magával ragadott Spanyolország és Dél-Amerika világa, nagyon jó élményeim voltak ezekben az országokban, de különösképpen a zenéiket és az irodalmukat kedvelem.

5. Izlandiból B1-es nyelvvizsgám van, gyerekkorom óta érdekeltek az északi népek, elsősorban a vikingek miatt, de amikor beütött a koronavírus, pont az országban voltam és egy kis időre kint is ragadtam (egy helyi barátnőm vendége voltam, így nem lett baj) és ekkor szerettem bele igazán az országba.

Azért hozzátenném, hogy engem mindig is érdekelt a nyelvészet (nem ezzel foglalkozom) és mindig is szerettem nyelveket tanulni, az egyik leghasznosabb dolognak tartom. A jelenlegi nyelvtudásaimat nem csak fejleszteni szeretném (holtáig tanul az ember), de a jövőben új nyelveket is szívesen megtanulnék, például a portugált, a franciát, az oroszt, a norvégot vagy éppen a japánt, illetve a koreait.

Annyi nyelvet sajátíthatsz el, annyi kultúrát tehetsz a magadévá, amennyit csak szeretnél. Ez a legszebb az egészben, hogy bármikor tanulhatsz új nyelvet, bármikor megismerhetsz egy új országot és annak a világát.

Ostobaság ez az 1-2 darabos limit, ismételten, az adott illetőn múlik, hogy mennyire van rá igénye és mennyi időt szentel erre.

26/N

2023. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Igenis lehet sok nyelvet beszélni folyékonyan. Főleg ha gyerekkortól tanulja valaki . Az agynak az a része ami a nyelvtanulásért felelős így sokkal fejlettebb lesz.

Az ilyen embereknek később is könnyebb új nyelvet tanulniuk.

Aki később kezd el másik nyelvet beszélni annak nehezebb .

Barátnőm magyar , férje lengyel és itt élnek Angliában. A gyerekek 3 anyanyelvvel rendelkeznek.

Nekem az angol nyelv a fontos , hogy beszéljem mert ugyancsak Angliában élek.

2023. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 franciasrac ***** válasza:
65%
Bizony van akinek ez egyszerűbb lehet, a többnyelvűek nem is kisebbség világszerte, sőt sok országban több nyelven beszélnek a kisgyerekkoruk óta, én 4 nyelvet tudok folyékonyan beszélni (franciát, angolt, magyart, németet), tervezek másokat is tanulni, és nem hiszem hogy ennek határa lehet ha jól teszed
2023. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Értem a problémádat, szerintem is megtévesztő, hogy sokan az éttermi rendelésre már azt mondják, hogy beszélik azt a nyelvet. Mindazonáltal szerintem lehet több mint 2 nyelvet és kultúrát magas szinten művelni, de nem 18-20 évesen, ehhez időre van szükség. Ugyanakkor ritka, mert sok idő és energia elsajátítani és szintentartani. Nekem ez a munkám, ezért tudom csinálni. Egy fordító
2023. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!