Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet éri meg megtanu...

Kletyka kérdése:

Milyen nyelvet éri meg megtanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, angol nagyjából anyanyelvi szinten megy, de azon kívül szeretnék még nyelvet tanulni. Villamosmérnök szakon vagyok a Debreceni Egyetemen, tehát ezt is figyelembe véve, szerintetek mi az a nyelv amit érdemes megtanulni, és karrier ügyileg előrelépést jelentene? A német hasznos lehet, de mindenki aki németül beszél, szerintem az tud angolul, Németo-ban meg nem akarok élni, szóval szerintem az felesleges. Francia nagyon tetszik, de nem nagyon hallottam még francia eredetű cégről, és oda se akarok kiköltözni, szóval nem tudom mennyit dobna az önéletrajzomhoz. Az arab jól hangzik, csak nem tudom Mo-n megfizetik e azt a 2200 óra tanulást (google annyit írt hozzá), ez több évnyi tanulás lenne. Persze saját élvezetből akarok tanulni, szóval az is fontos hogy élvezetes legyen, csak ha már tanulok úgy vagyok vele valami hasznosat tanuljak.

2023. jan. 16. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Német hasznos lehet vagy olasz, francia, spanyol. Esetleg szokatlanabb nyelvek, mint a japán.
2023. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Ha az angol már megvan, kezdj azon gondolkodni, hogy melyik országban dolgoznál, illetve milyen cégnél (annak melyik ország a székhelye).

És erősen arra a nyelvre startolj rá, bármi is az.


Ha nincs ilyen konkrétan, akkor csak az angol.

2023. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Villamosmérnök családból vagyok, belelátok: az angolon kívül a német nagyon hasznos a mérnököknek, hiába többen beszélik Magyarországon, mint a franciát vagy a spanyolt. A német mérnököknél alap, kell,

higy tudj hamar új infókat gyűjteni, tanulni és vannak magyar gazdasági kapcsolatok. Van piaca.

Amikor nyelvtanárként dolgoztam én is tanítottam mérnököket németre és nagy hasznukra vált, a ritkább nyelvek akkor jók, ha az adott országban akarnál élni.

2023. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha Magyrországon akarsz maradni, akkor a francia jól jöhet, mert az nálunk "ritka" nyelvnek számít és francia cégek előszeretettel vesznek fel az ő nyelvüket beszélő alkalmazottakat.
2023. jan. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, mindenki az angolt nyomja, pedig a cigány nyelv lenne a legfontosabb. Hiszen az életedet jelentheti.
2023. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!