Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Litván nyelv miért olyan...

A Litván nyelv miért olyan nehéz? A Barátom elkezdte hobbyként tanulni egy éve, de nehéznek találja. A ragozás a legrosszabb, és a kiejtés. Hibás abban, hogy nem tanult hasonló nyelvet?

Figyelt kérdés
Furcsa nyelvnek találom, inkább a franciát vagy a angolt vagy spanyolt választottam volna a helyében. Sosem tetszettek nekem a szomszédos országok nyelvei (pl szlovák, román) Inkább a germán nyelvek híve vagyok.

2023. jan. 19. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, utána kellett néznem kicsit, mert nem tanultam soha litvánt. Oroszt ellenben igen és jártam szlavisztikára és a bonyolult ragozási rendszer a szláv nyelvekre jellemző, ahogy a kiejtés is kemény tud lenni (pl ugye szlovákul a fagyi:)). A litván besorolása vitatott, van egyesek szerint alapból is köze a szláv nyelvekhez, egy csoportban voltak, majd különváltak, de ha nem is így volt, az biztos, hogy erős orosz, lengyel, rutén hatás érte a történelmükből fakadóan (a szovjet időkben pl csak másodlagos nyelv volt hivatalosan az orosz után). Ez pedig nyilván érzékelhető tanulás közben is.

Egyébként szerintem tök jó, ha valakinek ilyen hobbija van. Angolul meg nyilván kell tudni manapság, de a spanyol Spanyolországon kívül hol hasznos? Dél-Amerikában akar valaki a helyi drogbáró lenni?

Félre ne érts, nem azt mondom, hogy spanyolt tanulni hülyeség, ha tetszik, de itt ízlésről vitatkozunk, ami felesleges. A spanyol és a francia mellesleg újlatin nyelv, nem germán. Utóbbi is kezd kiszorulni pl a diplomácia területéről, aminek a hivatalos nyelve volt sokáig.

2023. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor a litván nem tartozik egyetlen nyelvcsaládba sem?
2023. jan. 20. 14:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Litvániában voltam Erasmuson. Mivel jó a nyelvérzékem, a félév alatt egy utcai középszinten megtanultam. Nagyon sok dolgot megértettem, megszólalni nehezebb volt. Sajnos mivel azóta sincs kivel beszélgetni (nem hoztam haza litván feleséget 😂), így kb. mindent elfelejtettem. Viszont, azért sok szóra és kifejezésre emlékszem, főleg a szupermarketben található dolgokra. 😁 Meg azokra, amit gyakran láttam/hallottam az utcán.
nov. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!