Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a szlengben a...

Mit jelent a szlengben a "veretés" kifejezés?

Figyelt kérdés

Ez egy új kifejezés, szokták mondani, hogy bizonyos népcsoportok "veretnek" vagy "veretve mennek" vagy a klipjében a valamelyik előadó "veret"

Továbbá a "csapatás" ugyanazt jelenti mint a "veretés"?



2023. febr. 10. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A veretés a rongyrázást is jelenti nekem többnyire, de részben a gyorsan haladást, mulatást, tehát csapatást is jelenthet.
2023. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
veretés=menőködés,keménykedni,vagy éppen valamire teszik magukat
2023. febr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyasmi, mint a csapatás, tehát hevesen csinál valamit, nagy lendülettel, lelkesen, akár keménykedően.
2023. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Veretés:

-Vad mulatás, táncolás (jellemzően elektronikus zenére).

-Rongyrázás (pl. amikor egy videoklipben sok pénzzel pózolnak).

-Hallottam már vízzel leöblítésre is ("egy merő sár a papucsom, leveretem róla a slaggal"), valamint egy ismerősöm annó a pisilésre is használta ("a kutya odament a fához, felemelte a lábát, és veretett").

Csapatás:

-Vad mulatás.

-Rongyrázás.

-Elkezdeni, elindítani valamit -játékot, bulizást ("na, csapassuk!").

2023. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SIDLER22 ***** válasza:
Általában a vagánykodást jelenti. Hogy valami olyat csinál az illető ami feltűnést kelt és (legalábbis őszerinte) nagyobb emberré teszi.
2023. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!