Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A japán nyelvben mit jelent a...

A japán nyelvben mit jelent a dichan szó és miért mindig csak a nők mondják?

Figyelt kérdés

2023. márc. 1. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Dicsak buksi!

Vagy valami hasonló.

2023. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a japán nyelvben nem létezik a "di" szótag, ezért ilyet biztos nem mondogatnak.

"Di"-t tartalmazó szó legfeljebb valami külföldi átvett szó lehet, de ott is inkább "ji" lesz belôle, mint a radio → rajio esetén.

2023. márc. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
10 évvel ezelőtt találkoztam egy japán nővel, ő például nem mondta ezt. De lehet hogy azért mert a nagyapja még Olasz volt? Mindenestre tőle tudom, hogy Japán nagyon "hosszú" mert 3000km hosszú É-D irányban és északon nagyon sok hó van délen meg trópusi meleg, szóval ezeket földrajzórán kellett volna megtanulnom de az akkoriban nemérdekelt egyáltalán, szóval 15 éves koromban egyáltalán nem érdekelt hogy Japán hosszú-e vagy gömbölyű most meg ha bekapcsolom a TV-t rögötn egy Japán TV adás jön be NHK World, azt nézegetem hogy vannak a Föld túloldalán....
2023. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Remélem tudtam segíteni (3-as válasz), ha igen nyomj egy lájkot...
2023. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudnál kontextust biztosítani, hogy hol láttad/hallottad?
2023. ápr. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Ez a Japán TV műsor angol nyelven, nagyon sokféle műsor van, félórás blokkok általában, vagy 1 órás. ON DEMAND is van, ami azt jelenti hogy egy műsor a neten bármikor megnézhető, nemcsak "live". Parabolával egyébként könnyedén lehet fogni az adást élőben.De a neten még egyszerűbb. AKI SZERETI a Japán kultúrát, itt megtalálja, mindenről van műsor, divat, tech, vasút(!), szusi, Sumo, stb

2023. ápr. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Japán sokmindenben hasonlít kisMagyarországra, agyonhajszolt emberek, (hasonló történelmi háttér), a Japán ipart még nemtudták úgy tönkretenni mint nálunk, de Kína és az USA lassan a víz alá nyomják a nyersanyagok nélküli Japán ipart, legalábbis ez az érzésem. Remélem tudtam segíteni, mindenképp nyomjatok sok lájkot KÖSZI !!!
2023. ápr. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként ÍRNI is lehet az NHK Tv-műsorába, és pár nap múlva megjön a válasz egyenesen Tokyo-ból az eredetileg feltett kérdésre, de lehet hogy azonnal válaszolnak tekintettel a kérdés súlyára és az idő dimenzióra. Egyébként tényleg válaszolnak, egyszer kipróbáltam ...
2023. ápr. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Remélem tudtam segíteni, ha igen kérlek nyomj egy Lájk-ot !!!
2023. ápr. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"womaniser" Amiket írtál azok csak annyiban kapcsolódnak a kérdéshez, hogy Japán a témája. X'D

Azok a "nyomj egy lájkot" felkiáltások pedig pont az ellenkezőjét fogják elérni, de erősen. XD

2023. ápr. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!