Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német vagy az angol nyelv a...

A német vagy az angol nyelv a szebb?

Figyelt kérdés

2023. márc. 2. 03:09
A kérdező szavazást indított:
német
angol
58 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Nekem az angol szebb , de ízlés dolga egyébként.
2023. márc. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Számomra az angol szebb, de ez annyira szubjektív.
2023. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg végsõ soron a kédésfeltétel maga is értelmetlen, de felületes megfigyelés, illetve hallás alapján azt szokták mondani, hogy a német csúnya, és pld az olasz szép nyelv. Az angolnak a különleges ritmikája, versláb-szerü hangsúlyozása szokott tetszeni, vagyis a teljes hangértékû és a redukált szótagok váltakozása, ami egyúttal nehézzé is teszi a kiejtést.
2023. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 NTBS ***** válasza:
61%
Inkább az angol.
2023. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Thunderfairy ***** válasza:
62%
Az angol sokkal külömb.
2023. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
A német csak techno anthemekben szól jól.
2023. márc. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Az angol, egyértelműen.

De a hollandnál rondább kevés van.

Bocsi, hollandok, de ez sajnos így van.

Egyébként, ezt leginkább az tudja megítélni, aki egy kukkot sem beszél az adott nyelven. Mint pl. én hollandul.

2023. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok, én egyiket se tartom túl szépnek. De pl. angol és angol között is van különbség, engem a brit angol végletekig irritál és rossz hallgatni, az amerikai angol viszont valamennyire elfogadható számomra.


A némettel más a helyzet, abban egyik dialektus se (a több százból) szebb szerintem, egy dolog, hogy hasznos-e a nyelv, vagy sem, nekem elég csúnya a német.


Velük szemben a szláv nyelveket imádom, szerintem gyönyörűek és logikusak is, nekem legalábbis könnyebben ráál az agyam a nyelvtanjukra, mint a németnél vagy angolnál. Ezeknek a nyelvtanját megtanulni kész kínszenvedés nekem (főleg az angolét, aminek nem is nyelvtanja van, hanem egy kaotikus valami), míg pl. az orosz vagy a szlovák esetében ha látok egy nyelvtani szabályt leírva, egyből megjegyzem és tudom használni


De mint mondtam, ízlések és pofonok, ez az én személyes véleményem

2023. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!