Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

A "kötelező" (angol+német) megvan, igazából a németemet szeretném még fejleszteni kicsit.


Viszont szeretnék tanulni egy "hobbinyelvet" is.


Szeretném leszögezni először is, hogy habár mindkét ország kultúrája vonz, a kiköltözés mint opció egyik országba sem játszik, egyszerűen már van egy "álomországom" ahol élnék plusz érzem is hogy ott a helyem. (Egy közép-nyugat-európai országról van szó.)


Na most a két opció ami eszembe jutott a japán és a koreai.


Az érdekes, hogy a dél-koreai kultúrában számomra pont az a szimpatikus, hogy milyen közel állnak Nyugathoz, míg a Japánban pont az hogy mennyire nem😅 Kifejtem. Dél-Koreában pl. Keresztény többség van (Keresztény vagyok, szóval ez eléggé szimpatikussá teszi.), sokszor nyugati ételeket esznek, (késsel-villával) ugyanannyira tabuk nélkül beszélnek a szexualitásról mint mi, és nagyon Nyugatias kinézetűek. (Japánnal ellentétben ahol mindenkinek ugyanolyan hajszíne van enyhe túlzással.) Ugye Koreában már nem meglepő hogy az utcán a szőkétől a vörösön át a színesig látni minden hajszínnel nőket (és férfiakat is :D) az utcán, és simán felvesznek croptopot vagy miniszoknyát. Jó, persze elég konzervatív hely mondjuk Magyarországhoz képest, az idősek (ld. Business proposal-Shin Geum-hui) megszólják a nyugatias stílust, de alapvetően elfogadott. Az ételeik finomak, az egyik kedvenc országon gasztronómiai szempontból. Rendszeresen főzök koreai ételeket, most is éppen egy adag fehér kimcsit érlelek a hűtőben.:3 Illetve tudom hogy egy Kereszténytől fura ezt olvasni, de a nemi falak ledöntöttsége is tetszik. (Mondjuk senki nem szól meg egy férfit azért, csak mert sminkel, egyszerűen nem vonják ezt egyből egy kalap alá a homoszexualitással.) A nyelvük hangzását szeretem a zenékben, a sima beszéd nekem semleges, kicsit olyan törökös beütése van nekem.😅 Szóval igen, a koreai kultúra azért tetszik főleg, mert az európaihoz ez áll a legközelebb.


Japánban pont ennek az ellentéte tetszik. Az a titokzatosság és furcsaság ami a kultúrájukban rejlik. A fegyelmezett szabálykövetés és az illem országa. Az a végtelen erkölcsösség és egymás felé való tisztelet folyamatos kifejezése lenyűgöz. A beszéd hangzását szeretem, bár szerintem a japán zenék borzalmasak. Az étkezés... Hááát ugye a japánok nem nagyon esznek nyugati kaját, az ételeik pedig nekem eléggé egyszerűek, fűszertelenek és jellegtelenek. (Egyedül a nikumanért, gyozáért, ramenért és sushiért vagyok oda, a többi olyan ehhh.) Vallásilag az ország tőlem nagyon távol áll, ugye Buddhista többségük van, a Kereszténység sajnos egy kisebbség.

Az írás tetszeni tetszik, ami nem tetszik az az, hogy nagyon sok idő megtanulni a több ezer karaktert. (Hiraganából, katakanából pár karaktert tudok és ennyi.) Ezzel szemben a koreai nyelv rendes ábécét használ, a handzsa használata elenyésző (Szinte max. neveknél fordul elő észrevételem szerint.) és a bónusz, hogy koreaiul már eleve tudok írni és olvasni. (Random megtanultam egyszer mert unalmamban irogattam a Crash landing on you karakterek nevét. xd)


Szóval nem tudom... A koreai és a japán kultúra is tetszik, de az nem opció hogy mindkettőt megtanuljam lol.



2023. ápr. 7. 19:57
A kérdező szavazást indított:
Japán
Koreai
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

TLDR;

Hobbiból azt tanuld, amelyiket te jobban szeretnéd. Mi nem dönthetjük el helyetted, hogy hobbiból te mivel foglalkozz, ebben csak te dönthetsz.

2023. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Tanulj kóreaiul én is úgy akarok de még nem vettem rá magam
2023. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Koreai írás könnyebb, nyelvtan nehéz, kiejtés nehéz.


Japán írás nehéz, nyelvtan könnyű, kiejtés szintén könnyű. (Magyarhoz hasonlóan aglutináló nyelv, tehát toldalékokat használnak prepozíciók helyett)

2023. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elolvasod még egyszer a kiírásod, észre veszed, hogy ezt már jó magad is eldöntötted legbelül, hogy a Koreai-t szeretnéd, sokkal több érvet hoztál fel mellette.
2023. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is a koreai, mert az egy kicsit könnyebb hogyha jól tudom. Meg én is azt akarom tanulni. A japán az meg nagyon nehéz szerintem is. Azt meg éppen nem akarom tanulni. A koreai könnyebb, a japán túlzottan is nehéz. Úgyhogy koreai.
2023. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Ahogy elnèztem, neked a Koreai jobban tetszik, így èn is azt választanám (de èn inkább a Japán kultúráèrt vagyok oda)
2023. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!