Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A skótok aranyosnak tartják a...

A skótok aranyosnak tartják a bénázó magyar akcentust, vagy gúnyolódnak rajta?

Figyelt kérdés

Soha nem tanultam nyelvet, iskolában sem. Ami ragadt rám az mind különböző MMORPG-kből, és ott is sokkal inkább csak az írott szöveget értem meg. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy elég tág a szókincsem, például a Huckleberry Finn-t végigolvastam eredeti nyelven és értettem. Persze egy ifjúsági könyv nem nagy durranás, és a kiejtésem ettől még ugyanúgy gagyi.

Néhány hete egy skót lánnyal beszélgetek néha a játékban, és, olyanokat mond, hogy szeret velem beszélgetni, meg cuki az akcentusom, stb. Közben meg gyakran kinevet, ha valamit rosszúl mondok, aztán pedig utánoz, és olyan hülyén ejti az adott szót, ahogy én mondtam. Komolyan nem tudom, hogy ezt csak jóindulatú ugratásnak szánja-e, vagy pedig gúnyolódik és közben gyűjti rólam az anyagot a skót napiszarra.



2023. máj. 18. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem komplexusa van, mert a skót akcentus az, aminek a legalacsonyabb a presztizse egész UK-ban. Folyamatos poénok tárgya, hogy az angolok mennyire nem értik őket, és ez nekik elég frusztráló (meg amúgy is utálják az angolokat). Gondolom, boldog, hogy végre most ő röhöghet ki valakit az akcentusa miatt.

Amúgy itt van a témában egy gyöngyszem, imádom:

[link]

2023. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
abgol anyanyelvuek altalaban szeretik az akcentusokat. amugy #1 szerintem a brummie a leglenezettebb akcentus a ukben
2023. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Apai ágon skót párom és több skót barátom van és többségében egyáltalán nem nézik le azokat a külföldieket, akiknek van valamilyen akcentusuk.

Az nem nemzetiség függő, hogy ki hogyan reagál arra, hogy egy külföldi az ő nyelvét beszéli és esetleg vét hibákat vagy furán ejt ki dolgokat, de tapasztalataim szerint a többség nem lesz lenéző emiatt. Persze, megmosolyogja az ember az ilyesmit, de nincs mögötte rossz szándék.


#1-es, nem tudom, hogy ezt hol hallottad, de egyáltalán nem így van. Persze, viccelődnek a témával (maguk a skótok is szoktak), de Skócián kívül is kifejezetten sokan szexinek tartják (például én is). A #2-es által írt brummie az, amit sokan lenéznek (volt is erről felmérés, és ott ez az akcentus "nyerte meg" a leginkább lenézett akcentus címet), hiszen magának Birmingham városának is elég megosztó és sokszor negatív megítélése van, illetve a helyieknek sokszor elég monoton beszédstílusa van.

2023. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet csak azert mert nekem nincs meg a kulturalis kontextus de szerintem semmi baj nincs a brummieval. geordie sokkal undoritobban hangzik imo. a skot szerintem is szexi
2023. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Éltem Skóciában, úgyhogy akkoriban eléggé érdekelt a téma, és azt olvastam (forrást nem tudok most), hogy kutatások szerint a legtöbb előítelettel a Glasgow-i akcentust beszélők találkoznak. Szeretem a skótokat, és engem senki nem nevetett ki a jó kis kelet-európai akcentusom miatt, de attól még lehet, hogy valaki így van vele, ők sem egyformák.

2023. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ja hat a glaswegian az egy kulon faj :D
2023. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, szerintem bejossz neki az idetlen akcentusoddal ;)
2023. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Kulfoldon elek nagyon sok eve. Meg egyszer nem gunyoltak ki az akcentusom vegett. A magyar akcentust nagyon nehez kitalalni Kozep Europan kivul. Volt, hogy kijavitottak, de jo indulatbol. Azert utanoz mert tetszik neki, nem gunybol. En csak magyarokat hallottam mas magyart kigunyolni, azt is azert, mert meg nem hallgatta meg sajat magat. Sok kozepkoru kulfoldi politikust is lehetne gunyolni az angol tudasukkal/kiejtesukkel, mint peldaul a svedeket es a nemeteket, meg sem teszik. Kulfoldon ez nem divat.
2023. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
Zarojelben, az angolok megertik a skotokat, jobban lehet erteni, ha ot perc utan rajottel, mit ejtenek mashogy, mint egy birminghamit vagy hull-it pl.
2023. máj. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy megértik... 🤣🤣

[link]

2023. máj. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!