Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mik a legmeglepőbb városok/rég...

Mik a legmeglepőbb városok/régiók amiknek vannak régi magyar nevei?

Figyelt kérdés

Ezt úgy kell érteni amik elég messze esnek még a régi Nagy-Magyarország területétől is.

Nekem pl meglepő volt, hogy Gdánsk-nak régi magyar neve Dancka, vagy ugye Koszovó régi nevén Rigómező. Aztán vannak közelebbi, városok is, pl Banja Luka magyar nevén Orbászvár. Mondjuk ez nem meglepő ugyanis Bosznia sokáig volt magyar befolyás alatt. Tudtok még ilyen érdekes város elnevezéseket? Esetleg cikkeket ahol ezekről lehet olvasni?



2023. máj. 21. 15:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Lviv-Ilyvó

Craiova-Királyi


valahogy így értem :D

2023. máj. 21. 15:51
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Wrocław az Boroszló magyarul és Vratislavia latinul. Úgy találtam rá hogy az Universitas Wratislaviensis gyönyörű hanganyagokat, videókat ad ki élő latinságról, és akkorban néztem utána a város nevének.
2023. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bilhorod-Dnyisztrovszkij: Dnyeszterfehérvár. A mai Ukrajna területén van Odesszától nyugatra. Korábban a Moldvai fejedelemséghez tartozott, ami egy ideig magyar hűbérben volt. Ekkor kaphatta magyar nevét is.


Chisinau: Kisjenő. Moldova fővárosa jelenleg.


Iasi: Jászvásár. Moldova.


Egyébként közismerten sok nyugati városnak is van magyarosított neve, olyan helyeknek amik sosem voltak magyar fennhatóság, hűbér alatt. Leipzig-Lipcse, Bremen-Bréma, Venezia-Velence, Padova-Pádua stb.

2023. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Toruń - Toronya

Veliko Tarnovo - Tövisvár

Kaapstad - Fokváros

Nowy Sacz- Újszandec

'sGravenhage - Hága

København - Koppenhága

Chisinau - Kisjenő

Bilgorod Dnyisztrovskij - Tengerfehérvár

Bacau - Bodzavásár

Iasi - Jaszvásár

2023. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Trogir - Trau

Karlovac - Károlyváros

Virovitica - Verőce

Koprovnica - Kapronca

2023. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#3, egyébként tudtommal Chisinau/Kisinyov a magyar Kisjenő névből ered.

2023. máj. 21. 21:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Kisjenő az eredeti.
2023. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#5 Károlyváros/Karlovac III. Károlyról, Magyar-, és Horvátország királyáról kapta a nevét, amikor a horvátokkal még egy államban éltünk.
2023. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

6.

Igen, a környéken több település is magyar eredetű, magyar zsoldosok telepedtek le arra meg a közékorban, ha jól tudom.

2023. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Becsuánaföld = Botswana
2023. máj. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!