Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehetséges, hogy mi magyarok...

Lehetséges, hogy mi magyarok is? Vagy talán Pakisztánból jöttek a magyarok?

Figyelt kérdés

Elnézést ha rosszul írok. Nagyon keveset tudok magyarul és a Google Translate segítségével írok, angolból fordítva a szöveget. Pakisztánból származom, a Kho nép képviselője vagyok. Beszéljük a khovár (کھوار) nyelvet, amely az indoárja nyelvek közé tartozik, de nem értek teljesen egyet ezzel a változattal. Nekem úgy tűnik, hogy a nyelvünk rokon a magyarral. 15 éve, 4 évesen hallottam először egy dalt magyarul, és úgy tűnt számomra, hogy sok szót tudok és értem, miről énekelnek.

És most, amikor már felnőtt vagyok, és van internet hozzáférésem, meg vagyok győződve arról, hogy a khovár és a magyar nyelv nagyon hasonló, csak a nyelvtan, a kiejtés és az írás különbözik, és néhány szó is más. De általában sok hasonlóság van.

Talán magyarok vagyunk? Vagy éppen fordítva, hogy elköltöztél tőlünk, elhagytad Pakisztánt, de valamiért a finnugorokkal és a törökökkel keresed a rokonságot, amikor a távoli Pakisztánban egy szinte magyarul beszélő nép él?



2023. máj. 29. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Semmi indoárja nincs a magyar nyelvben, magyar népben.

Ha ősi rokoni szálakat keresel, esetleg a burushaski és a jeniszeji népek összevetése lehet érdekes.

2023. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

#1

Nem értetted meg. A magyarokat nem tartom indoáriának. És nem értek egyet a khovár nyelv és a kho nép indoárja eredetével.

2023. máj. 29. 16:11
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
2: nem jó a fordítód sajnos, Kővári.
2023. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3. Nem "kővári". Khovár /کھوار
2023. máj. 29. 16:51
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
4: a fordító, sajnos, elírta.
2023. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
13%

1/5 anonim ***** válasza:


Semmi indoárja nincs a magyar nyelvben,

-----------------


Hát jah, úgy igen, de a magyar nyelv indogemrán és germán nyelv.


A magyar nyelv totál indogmerán s germán grammatikájaú, a hangkincsje 99 százaléknak innen indogermán s ettl a magyar a germán a 70 százalék, ettől az ősmagyar.

2023. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%

hogy a nyelvünk rokon a magyarral. 15 éve, 4 évesen

-------------


Hát igen,az is indoemrán és a magyar is, de a magyar nyelv germán, nem zátemi indogermán, hanem germán.

2023. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

a finnugorokkal és a törökökkel keresed a rokonságot,

-------------


A magyaroknak dolguk nem van a fingárokkal, se a türkkkel, hisz indogemrán és gemrán nyelv.

2023. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
6-7 jaj szia, hol voltál ilyen sokáig? Hogy telnek a napok? Indogermánok remélem jól vannak.
2023. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Indogermánok remélem jól vannak.

------------


Remerem, nem remélem. Indogemrán ar stumátóé, ra és re stuma, remu ettől, gemrán ramu, remu, ettől remni és remerni igék.



Az indogermánok a magyarok.

2023. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!