Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ki lehet fejezni egyetlen egy...

Ki lehet fejezni egyetlen egy szóval azt a fogalmat hogy "ár-érték arány" ?

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 09:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
igen, imflacio
2023. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%
igen: "kozepes" "atlagos"
2023. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azért nem stimmel az átlag mert lehet hogy valaminek magas az ár érték aránnyal de rettentően drága.


Vagy ép fordítva.

2023. jún. 5. 10:08
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a 'jutányos' vagy a 'méltányos' jutott eszembe először. Nincs köztudatban, így kicsit snassz, de a 'megérős' is oké.
2023. jún. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A megérős tényleg stimmel de azt mondanám hogy nem elegáns.


Hát sajnos nekem semmi se jó pedig az első kettő is nagyjából stimmel

2023. jún. 5. 10:35
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Korrekt
2023. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez meg ugye inkább a tisztességet jelenti. De sok fogalom van a tisztességre de szerintem ha valaki nagyon drágán a jót az még lehet korrekt.


Ha pedig azt írod valamit olcsón mert rossz a minősége az is lehet korrekt.


Itt szerintem a korrekt szó azt jelenti hogy megfelelő a tájékoztatás, Tehát ha kiderül hogy azért olcsó mert minőség problémás vagy azért drága mert nem problémás.

2023. jún. 5. 10:44
 8/17 A kérdező kommentje:
Persze Ezek ugye megint az én fogalmaim, egyes szerint már az is lehúzás ha valaki drágábban ad valamit mint a piaci átlag ár
2023. jún. 5. 10:45
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az "ár-érték arány" szerintem nem fejezhető ki egy szóval, ennek az aránynak a milyensége viszont lehet jó, rossz, vagy lehet valami jutányos árú, ami jobb ár érték arányt jelent az adott termék esetében, mint a piaci átlag.
2023. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én alapvetően abból indulok ki hogy ugye van olyan termék ami nagyon szar de megér annyit amennyire olcsó És van olyan termék ami nagyon drága de annyira jó hogy érdemes azt a drága árat kifizetni. Ez ugye két szélsőség
2023. jún. 5. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!