Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kanji szerelem szimbólum, de...

Kanji szerelem szimbólum, de melyik fajta kanjiból?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nos van egy tetkóm ami megtetszett még múltkor, mégpedig a kanji szerelem szimbóluma. és folytatnám lefelé, de nem tudom hogy melyik kanji ez mert ha googleba beírod hogy kanji love, vagy 3-4 fajtát dob ki kapásból.. most akkor ez milyen kanji ?


[link]


és gondba vagyok mert van iylen tetoválós sablonok amibe benne van az enyém de amiket akarok 3 közül 2 kapásból nincs. élet és a gyűlölet, a halál meg van...


ebből van:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2011. jan. 4. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést... légyszi próbálj meg érthetőbben fogalmazni, mert abszolút nem vágom, mi a problémád.


Mi az, hogy milyen kanji? A kanji az kanji, nincs több fajtája. Ha azt akarod megtudni, hogy a talált jel tényleg szerelmet jelent-e, akkor megerősíthetem: igen.


(bár tetoválásnak én egy szebb kalligráfiát választanék, nem azt, amit belinkeltél)

2011. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdtem azt hinni, hogy nincs is ilyen kanji, amikor megtaláltam az egyszerűsített kínai kanjik között. Ez a szeretet az egyszerűsített kínaiban, barátok és család részére (a hagyományos szerelem kanjiból a "szív"-et jelentő részt hagyják ki ennél).

A szeretet hagyományos kínai és japán kanjija is ez: [link] ejtése ai.

Főleg általánosságban jelenti a szeretetet, család, barátok stb. iránt, de manapság már a szerelemre is használják. Buddhista értelmezésben kifejezetten a romantikus szerelmet jelenti.

Viszont magára a szerelemre elterjedtem az 愛情 azaz aijou (japán) aiqing (kínai) használata.

Egyénként a "szeretlek" kifejezésére egyik nyelv sem ezeket a szavakat használja többnyire, de ez mellékes.

2011. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy én a helyedben nem varratnék úgy kanjikat a hátamra, hogy azt sem tudom, melyik nyelven _pontosan_ mit jelent...
2011. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1 valaki érti a kérdésemet úgy látszik :D
2011. jan. 6. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem tudom mit írtak előttem lusta voltam elolvasni... Azt viszont tudd, hogy a szerelem kínaiul és japánul is AI..


[link] <-- Ez a japán


[link] <--- ez a kínai.



Higyj nekem nem b@szlak át... fél éve tanulok japánt. Sok szerencsét!

2011. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, itt a japán nagyobba: [link]
2011. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!