Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik területeken szokták a...

Melyik területeken szokták a tőlem és melyiken a nálam szót használni az összehasonlításnál?

Figyelt kérdés
Például nálam idősebb ill. tőlem idősebb.
2011. jan. 22. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Sokan használják rosszul mindkettőt.

Nálam- a birtokomban van valami

Tőlem- kap valaki valamit

Helyesen tőlem idősebb.

2011. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy mondják, hogy "nálam", és az is a helyes. A "tőlem" azt jelentené, hogy én tettem idősebbé.
2011. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen, ez lenne a kérdés. Egyes helyeken máshol használják, ezért kérdezem, hogy hol használják így ill. úgy.


Tehát pl. első ill. második válaszoló hova valósiak vagytok?

2011. jan. 22. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:

én bp-i vagyok, mindkettőt használom, de inkább úgy mondom, h nálam idősebb.

de van, h azt mondom, h tőlem fiatalabb.


érdekes dolgok ezek :D

2011. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tőlem idősebb bizonyos régiókban nagyon elterjedt,de ettől még helytelen marad!!
2011. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

a dolog lényege nem az lenne, hogy azok, akiknél az egyiket használják, azok beírják, hogy de az a helyes, a másik meg hibás (ill. a másikat használók meg ugyanezt fordítva), hanem azt szeretném tudni, hogy hol használják egyiket ill. másikat.

Szóval ne azt írjátok, hogy ez a jó, hanem azt, hogy nálunk, ebben a részében az országnak ezt használják (tehát helyes válasz formátuma: régió és szóhasználat).

2011. jan. 22. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!