Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol újrakezdés? Ált. Iskola...

Angol újrakezdés? Ált. Iskola 3. óta tanulok angolt. Középfokú nyelvvizsgám is van belőle. Sok filmet, számot, közvetítést értek, viszont soha nem beszélek angolul, ezért abból nagyon rossz vagyok. A nyelvtant is elfelejtettem.

Figyelt kérdés
Hogy vegyem át újra a nyelvtani részeket, mit ajánlotok? (nagy kedvenc angol könyvem: Dohár Péter Kis angol)
2011. jan. 23. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van problémám a beszéddel, hiszen a suli után már nem használtuk (anno az órákon sem nagyon volt beszélgetés). Nekem kapóra jönnek ilyenkor az utazások, itt Európában szinte mindenhol értenek angolul, még ha más nyelven is válaszolnak. :) 2 hét külföldi nyaralás után perfekt beszélek megint.

Gondolom nyelvtan szempontjából az igeidőket érted. Bármelyik középiskolás könyvben lehet találni átismétlő részeket, ahol az egyszerű jelentől a future perfect cont.-ig benne van minden.

2011. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Németes vagyok, de azért megpróbálok segíteni.


Ha az olvasás és a hallás utáni szövegértés megy, akkor az azt jelenti, hogy van bizonyos mennyiségű szókincsed már. (de ez nem azt jelenti, hogy aktívan tudod is használni ezeket a szavakat)


A nyelvtant átismételni borzasztó száraz és unalmas dolog.

Szerintem vegyél sorra olyan fontos témákat, amelyekre nyelvvizsgán vagy úgy általában az életben szükséged lehet.

Pl. bemutatkozás, család, munka, háziállatok, élelmiszerek, ruházkodás, egészség, időjárás...stb.

Vannak is ilyen összefoglaló könyvek ezekről, szószedettel együtt (legalább is németül van, gondolom angolul is létezik).

Írj a témákról, és közben rájössz, mik azok a gondolatok, amiket nem tudsz kifejezni, és akkor utána kell nézni a nyelvtan problémás részének. És a szókincsedben lévő hiányosságok is hamar kiderülnek.

Aztán szóban is próbálj ezekről beszélni. Mondd el a kiscicádnak, hörcsögödnek, plüssmacidnak, a négy falnak, mindegy. Egyre jobban megszokod a saját idegen nyelvű hangod és egyre magabiztosabb leszel.

Aztán jöhet az a rész, hogy keresel a neten angol nyelvű msn partnert, és írtok, majd beszéltek.

(livemocha, busuu, és még biztos van más is, angol nyelvű oldalakban nem vagyok tájékozott)

2011. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

volt régen egy jó középszintű angol tudásom


szerintetek ha újra járok angol tanárhoz mennyi idő alatt jön vissza? 2hónap?

2011. jan. 25. 12:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire mély volt a tudás, de ha rendesen tudtad akkor szerintem 1 hónap alatt simán fel tudnád eleveníteni (persze úgy is lehet jó középfokúja valakinek, hogy egyáltalán nem tudja megértetni magát)
2011. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat
2011. febr. 2. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!